23 Şubat 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Mareşal Fevziçakmak ilköğretim okulunda kermes açıldı

Mareşal Fevziçakmak ilköğretim okulunda kermes açıldı

 Fevziçakmak ilköğretim okulunda kermes açıldı.                                  Esenler Belediye Başkanı Göksu, Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda açılan kermeste, okulun bütçesine katkı sunmak amacıyla satın aldığı başörtülerini kadınlara, şekerleri ise çocuklara hediye etti. Esenler Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kermes bu yıl da bir törenle açıldı. Okulda düzenlenen törene; İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,   Oruçreis Mahallesi Muhtarı Rıza Taş, Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdürü Edip Han ve çok sayıda öğrenci katıldı. Kermes adına düzenlenen açılış   töreninde yaptığı konuşmada; kermesin hayırlı olmasını dileyerek  elde edilen gelirlerin Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nun ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti. Esenler belediye BaşkanıMehmet Tevfik  Göksu’nun konuşmasının ardından okulun öğrencileri, oynadıkları halk oyunları ile izleyenleri mest etti.

Oyunların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü  Bayram Ercan başta olmak üzere beraberindeki ekiple okulun bahçesine kurulan tüm stantları tek tek gezen Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu, gelirlerin tamamı okulun bütçesine sunulacak kermesten alışverişyaptı. Stantlardan satın aldığı  ürünleri  kadınlara ve çocuklara hediye  etti .Kermesi gezdikten sonra okulun bahçesinde incelemelerde bulunan Göksu, okulda yapılmasıplanlanan çalışmalar hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan’a bilgi verirken; Okul Müdürü Edip Han’ın talep ve önerilerini de dikkate alacaklarını belirtti. Kermes, 12 Mayıs 2012 tarihine kadar açık kalacak.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esenler’ de siyasi parti listeleri YSK ‘ya teslim edildi

31 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi aday listeleri YSK …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir