23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Galip ÖZTÜRK’ten mesaj var

Galip ÖZTÜRK’ten mesaj var

“BİZİ ZİNDANLARA KAPATIP,  ESARET ALTINA ALABİLİRLER.

AMA VİCDANIMIZA VE YÜREKLERİMİZE HİÇ KİMSE ZİNCİR VURAMAYACAKTIR.”

 Bizi Facebook ve Twitter sayfalarımızdan takip eden sevgili Dostlar,Galip_Ozturk

 Hepinizin bildiği gibi yaklaşık bir yıldır, düzmece iddialarla, uydurulmuş suçlamalarla, uzaktan yakından ilgimizin olmadığı olaylara karışmış gibi gösterilerek, Silivri’de dört duvar arasında, özgürlüğümüzden, sevdiklerimizden ayrı bırakıldık.

 Hakkımızda hazırlanan iddianamedeki suçlamalara baktığımızda; girmediğimiz ihalelere fesat karıştırmaktan, vermediğimiz rüşvetlere kadar akıldan uzak, yüzünü görmediğimiz insanları tehdit etmek gibi insafa sığmayan bir çok suçlamayla karşı karşıya bırakıldığımızı görüyorumİlk etapta savcılık talimatıyla gözaltına alınan 70 kişiden 11 kişi nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı. Yargılama başlayıp 2 duruşma gördükten sonra 8 kişi serbest kalırken, tutuklu sayısı 3’e indi. Görünen o ki; yargılamamızı yapan 23’ncü Ağır Ceza mahkemesi vicdanının sesini dinliyor ve ceza kanununda yer alan maddelerin tartışılmaz hükümlerine uymaya özen gösteriyor.

 Bir yıla yakın bir süredir tutuklu bulunmamıza yaptığımız itiraz 5 Şubat’ta görülen celsede kabul görmedi. Yargılamanın bundan sonraki aşamasında ise; suçsuzluğumuzu belgeleriyle ispat ettiğimiz bu davadan beraat edeceğimize olan inancımı buradan duyurmak istiyorum.Bugüne kadar halktan kazandığımızı Hak’kın yolunda harcayıp, kazancımızı infak ettiğimiz için şükürler olsun ki birimiz bin oldu. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor:

Mallarını Allah yolunda harcayanların hâli, her başağı yüz daneli yedi başak bitiren bir tohumun hâli gibidir. Allah dilediği kimseye kat kat verir,. Allah’ın ihsanı çok geniştir. Her şeyi hakkıyle bilendir” (el-Bakara, 2/261).

 Hayr’ın ve şerrin Allah’tan geldiğine inan, hayatını buna göre yaşayan bir kardeşiniz olarak başımıza gelenlerin de bir sebebinin olduğuna inanıyorum. Şunu bilin ki;  evlatlarımı, sizleri ve çalışmayı özledim. Lakin en büyük özlemim, özgür günlerimize yeniden kavuşup okullar, yurtlar, köprüler, camiler yaptırmak, yetime, öksüze, kimsesize sahip çıkmak, kazandıklarımızla vergi vermek, yeni istihdam alanları yaratıp işsize iş alanı oluşturmaktır.

 Adaletin en yakın zamanda tecelli etmesi ve güzel günlere birlikte kavuşmanın özlemiyle hepinize, Silivri’den sevgilerimi ve saygılarımı yolluyorum.

 

Galip ÖZTÜRK

Metro Holding Yönetim

Kurulu Başkanı

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir