18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Giresunlular: Göksu’ya tam destek sözü verdi.

Giresunlular: Göksu’ya tam destek sözü verdi.

 Giresunlular :Göksu’ya tam destek sözü verdi.gresun halkEsenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde her hafta gerçekleşen Anadolu Meclisi programının bu haftaki misafirleri Giresunlular oldu. Birbirleriyle hasret gideren Giresunlular, programa yoğun ilgi gösterirken program sonrası Esenler belediye başkanı M.Tevfik Göksuya tam destek sözü verdiler.

Esenler Belediyesi’nin ilçedeki mahalli derneklerin tanışıp kaynaşması ve Esenler için ortak akıl oluşturulması amacıyla hayata geçirdiği Anadolu Meclisi’nin bu haftaki konuğu Giresun dernekleri oldu.
Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ünal Kaçır, Ahmet Baha Ötüken, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Giresun Dernekleri Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, çok sayıda belediye meclis üyesi ve ilçede faaliyet gösteren Giresunlu derneklerin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Esenler Belediyesi Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Başkan Danışmanı Mehmet Kaya’nın sunumuyla başlayan programda, Giresunlu dernek başkanları dernekleri hakkında kısaca bilgi verdi.

Programda konuşan Giresun Dernekleri Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Anadolu’nun renklerinin Esenler’de yaşatıldığını söyledi. İstanbul’un büyük bir metropol olduğunu ve bu metropoldeki milli ve manevi değerlerin gelecek nesillere aktarılmasının gerekli olduğunu belirten Turan, bu anlamda herkesin kendi üzerine düşen görevleri yapmasının önemli olduğunu söyledi.

ANADOLU BEREKETİNİ GETİRDİK

Turan’ın ardından konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, “Bu akşam hep beraber doğduğumuz, özlemini çektiğimiz Giresun’u konuşacağız. Oradaki özlemimizi gidermeye çalışacağız” dedi. Bu birlikteliğin devam etmesini temenni eden Aydın, Anadolu Meclisi programını düzenleyen Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da konuşmasında, Giresunluların Esenler’de örnek hizmetler hayata geçirdiklerini söyledi.
Özkan’dan sonra kürsüye gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da her hafta Anadolu Meclisi programı kapsamında bir ilin kanaat önderlerini ağırladıklarını belirtti. Bu şehirde yaşayan herkesin birbiriyle dost, kardeş olduklarını hatırlamaları gerektiğini söyleyen Göksu, “Bu şehirdeki herkesi doğdukları yerin hatıralarını canlandırırken, doydukları yerde de yeni bir geleceğin inşasını birlikte konuşsun istiyoruz. Biz bu şehre Anadolu bereketini getirdik. Bu bereketle beraber bu şehirde kendi geleceğimizi kurmaya başladık” dedi.

DERNEK İŞLERİ EMEK İSTERDerneklerin hepsinin İstanbul’da çok önemli bir fonksiyonu icra ettiklerini söyleyen Göksu, “Sizler zor bir iş yapıyorsunuz. Dernek işleri emek ister, gayret ister. Siz inatla bu işleri yaparken doğduğunuz yere vefanızı gösteriyorsunuz. Sizlere, bu işlere emek veren bütün kardeşlerim teşekkür edilmesi, saygı duyulması gereken kişilersiniz” diye konuştu.
“Bizler hem kendi geleceğimizi, hem de çocuklarımızın geleceğini bu şehirde inşa edeceğiz” diyen Göksu Giresunlulara düşen en önemli görevin; bu toprakların kardeşliğine ve bu ülkenin kalkınmasına emek ve yürek vermek olduğunu kaydetti.
Konuşmasına derneklerle ilgili yapılacak çalışmaları anlatarak devam eden Göksu, Türkiye’nin ilk Sivil Toplum Sarayı’nı kuracaklarının haberini vererek derneklerin her türlü faaliyetini bu sarayda yapabileceklerini kaydetti.

SIRTINIZ YERE GELMEZ

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Ötüken de derneklerin son derece önemli görevler yaptıklarını söyleyerek, “Nu mutlu ki insanlara hizmet etme şansına sahipsiniz” dedi. Böyle bir programı düzenleyen Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür eden Ötüken, “Böyle bir belediye başkanınız olduğu sürece sırtınız yere gelmez” dedi.

Toplantıda son konuşmayı AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır yaptı. Kaçır memleketinden İstanbul’a göç eden Giresunlulara seslenerek, “Hepimiz doğduğumuz toprakları unutmadık” dedi. AK Parti Hükümeti’nin yeni dönemde devlet ve millet işbirliğiyle Giresun’da geçmişe göre 100 katı hizmet yaptıklarını söyleyen Kaçır, hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

Yapılan konuşmaların akabinde dernek temsilcilerinin protokol üyelerini çeşitli hediye takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından Anadolu Meclisi sona erdi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yorum

  1. Sayın Göksu’ya Ak partililer destek veriyor, Giresunlular değil…Konuşmacıların hepside Giresulu Ak Partililer..Ne yani başkanın yanında, ya da binasında “Göksu’ya destek vermiyoruz mu” diyeceklerdi? Kimse Giresun adına kimseye söz vermesin! Kendi adını bireysel olarak deklare etsin! Giresunlu zamanı gelince kime destek vereceğini iyi bilir….Oradaki Giresunluların Giresun’a hiç bir katkısı yok! Herkes kendi köyüne, ilçesine, beldesine çalışıyor…GİRESUNLU BAŞKA BİR ŞEYDİR. İNSAN AYIRMAZ.TOPLUCA KARAR VERİR.YARDIMSEVERDİR.MİSAFİRPERVERDİR.YİĞİTTTİR.İYİLİK YAPANLARI UNUTMAZ.ADAM AYIRMAZ. EL ELE KOL KOLA MÜCADELE EDER.RAKİPLERİNİ KISKANMAZ.PARTİSİ GİRESUN, AMLEMİ FINDIKTIR….
    Yukarıdaki Giresunlularda bu özllikler tam değil..Herkes kendine Müslüman…..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir