23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Göksu Esenlere Eserlerini tanıttı

Göksu Esenlere Eserlerini tanıttı

 Göksu Esenlere Eserlerini tanıttıbldEsenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, göreve geldiğinden bu yana Esenler’e kazandırdığı eserlerini, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarlarına gezdirdi.
Muhalefet partilerine mensup meclis üyelerinin“Şunları, şunları yaptık diyorsunuz. Bu yaptıklarınızı bir de yerinde görelim”teklifine olumlu cevap veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler protokolüne ilçeye kazandırdıklarını gezdirdi. Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve belediye birim müdürlerinin katıldığı gezi, sabah saat 09.00’da Havaalanı Mahallesi Bölge Parkı’nda yapılan kahvaltı ile başladı. Kahvaltının ardından eserlerini tanıtmaya Bölge Parkı ile başlayan Göksu, 50 dönümlük parkın mahallede büyük bir açığı kapattığını söyledi ve, “Bu parkın en büyük sıkıntısı güvenlik. Şu anda bu park 24 saat kamera ile takip ediliyor. Havaların ısınması ile birlikte kamera takibi sıkıntıyı gidermeye yetmez ve güvenlik zafiyeti devam ederse girişlere x-ray cihazı koyacağız” dedi. Parkın bir diğer sıkıntısının yüksek gerilim hattı olduğunu dile getiren Göksu, “Bu problemi de çözdük. Nisan ayında bu parktaki yüksel gerilim hatları yer altına alınacak” diye konuştu.


3 BÖLGE PARKI DAHA

Havaalanı Mahallesi’nin dışında Menderes Mahallesi, Kemer Mahallesi ve Çiftehavuzlar Mahallesi’ne de bölge parklarıkazandıracaklarını anlatan M. Tevfik Göksu, “Böylece ilçe 4 noktadan nefes almış olacak” dedi. Göksu ve beraberindekiler buradan hemen parkın bitişiğinde bulunan Esenler Askerlik Şubesi’ne geçti. Burada Esenler Askerlik Şubesi Başkanı Albay K. Salih Taşan, şube hakkında bilgi verdi. Heyet daha sonra hep birlikte Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanını gezdi. Göksu burada da ilçede sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Göksu, Havaalanı Mahallesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki 1400 konuttan 1250’sinin yıkıldığını söyledi.


HASTANE HAZİRAN’DA BİTECEK tefik

Göksu ve beraberindekiler, buradan da Esenler Devlet Hastanesi inşaatına geçtiler. Türkiye standartlarına göre orta ölçekli bir hastane olduğunu belirten Göksu, hangi süreçlerden geçerek Esenler’e böyle bir hastane kazandırdıklarını anlattı ve, “Bakanlık yetkilileri bana Haziran ayından itibaren hasta kabulüne başlayacaklarını söylediler” dedi. Hastanenin yakınında bulunan ve Esenler halkı tarafından yaklaşık 2 yıl içinde tamamlanan Uhud Camii’ni gezip incelemelerde bulunan Başkan Göksu ve beraberindekiler, buradan da inşaatı büyük bir hızla devam eden yeni Esenler Belediyesi hizmet binasına geçtiler. Göksu, binanın Temmuz, Ağustos aylarında tamamlanacağını ve belediyenin burada hizmet vermeye başlayacağını anlattı.


İLK DÖNÜŞÜM KONUTLARI

Güzel Esenler projesini de yerinde gören heyet, daha sonra Oruç Reis Mahallesi’ndeki ESGEV’i (Esenler Gençlik ve Bilgi Evi) ziyaret etti. Göksu, misafirlerine Esenler’de şu anda 10 ayrı mahallede hizmet veren ESGEV hizmetleri hakkında bilgi verdi. Her gün binlerce öğrencinin buralardan hizmet aldığına değinen Göksu, “Her mahallemizde en az bir ESGEV açacağız” dedi. Belediye Başkanı Göksu, Oruç Reis ve Tekstilkent arasındaki yaya geçişini sağlayan üst geçidin gezilmesi ve geçtiğimiz günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferansla katılıp vatandaşlara tapularını verdiği Turgut Reis Mahallesi’ndeki Esenler’in ilk kentsel dönüşüm konutlarını tanıtarak gezisine devam etmek istedi. Ancak geziye katılanların büyük bir kısmı, geri kalan eserlerin başka bir gün gezilmesini talep ederek Başkan Göksu’dan izin istedi.


BİR HAFTA BİZİMLE OLMALISIN

Sırada Esenler Geri Dönüşüm Tesisleri, Şehir Düşünce Merkezi, Hükümet Konağı, Göktürk Piknik Alanı gibi birçok yer olduğunu hatırlatan M. Tevfik Göksu, “4 yıl içinde 340 noktada eser yaptık. Bunlarıeleyerek 55’e düşürdük. Ancak bu 55 noktanın bile çok az bir kısmınıgezebildik. Tüm eserlerimizi yerinde görebilmek için en az bir haftanızı bize ayırmanız lazım” şeklinde konuştu.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir