22 Mayıs 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Gözler işsizliğin anası ESKAM’da

Gözler işsizliğin anası ESKAM’da

Esenlerde iş sahibi olmak isteyen vatandaşlara yol gösteren ve işverenle işçiyi bir araya getiren istihdam merkezi Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM), ramp, harekât, kargo ve yolcu hizmetleri sunan Turkish Ground Services (TGS) ile anlaşarak iş arayan Esenlerlileri şirketle bir araya getirdi.eskam

Bugüne kadar binlerce kişiye umut olan işsizlerin anası olarakta bilinen  ESKAM, işsizlere iş imkânı sağlamaya devam ediyor. ESKAM, daha önceden müracaat eden ve eğitim düzeyleri ile yeteneklerine göre sınıflandırılan adayların bilgilerine veri tabanından ulaşıp haberdar ederek, TGS ile mülakata girmelerine yardımcı oldu. Yaklaşık 200 kişinin özgeçmişleriyle başvurduğu ve uygun olanların tekrar mülakata çağırılacağı işe ihtiyaca göre; harekât, yolcu hizmetleri ve işçi kategorilerinde eleman alımı yapılması bekleniyor. İşe kabul edilmeleri durumunda adaylar, yapacakları işin türüne göre TGS’nin ücretsiz verdiği eğitimleri alarak gerekli donanımı da kazanacak.

Mülakat öncesi Prof. Dr. Sabahattin Zaim Seminer Salonu’nu dolduran adaylarla konuşarak onları motive eden Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi İş Danışmanı Suat Kaya, “Personellerimiz sizin için var gücüyle çalışıyor. Burada bizim için herkes Esenler insanı yani herhangi bir ayrımcılık yok. Biz eğer belediyemize, başkanımıza ve kendimize inanır, güvenirsek ve gelişime açık olursak başarılı oluruz. İşinizi şikâyet etmeye değil, sevmeye çalışın ve başarı kapılarını siz açın. Çünkü bu Esenler için bir şans” şeklinde konuştu.

EĞİTİMLERİ GEÇENE İŞ İMKÂNI

 

Kaya’nın ardından konuşan Turkish Ground Services İnsan Kaynakları Müdürü Necmeddin Sinan Çıtlak, şirketle ilgili kısaca bilgi verdikten sonra adaylara bir çalışma ortamı sağladıklarını belirterek, özgeçmişlerinin değerlendirildikten sonra uygun görülen adaylara eğitim vereceklerini ve eğitimler sonrasında da işe alımın gerçekleşeceğini söyledi.

Çıtlak’tan sonra söz alan Turkish Ground Services İnsan Kaynakları Şefi Erkan Gerçek de, şirketin işleyişi ve çalışma koşulları hakkında açıklamalarda bulundu. En büyük beklentilerinin adayların eğitimlerden iyi faydalanması olduğunu söyleyen Gerçek, özellikle branş eğitimlerinin önemli olduğunu ve bu eğitimlerin işe başlamak için geçilmesi gerektiğini aktardıktan sonra barkovizyon eşliğinde şirketin çalışma sistemini anlattı.


Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir