26 Şubat 2024 , Pazartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Karatede iki oğlu altın madalya kazanan ,Zeki Uygur zevkten dört köşe

Karatede iki oğlu altın madalya kazanan ,Zeki Uygur zevkten dört köşe

Karatede iki oğlu  altın madalya kazanan ,Zeki Uygur zevkten dört köşeAvrupa+şa.. (390 x 279)

Uygur kardeşler karate de  40 ülkeyi geride bıraktı

Selçuklu Belediye   kapalı spor salonu’ nda düzenlenen Turnuvaya 44 ülke’den  850 sporcu katıldı.

40. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası,Konya ‘da Yapıldı

Uygur Spor Kulübü Başkanı Zeki Uygur, Konya’daki Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş altı Şampiyonası’nda eşine az rastlanır bir mutluluk yaşadı.Şampiyonada Uygur’un iki oğlu da altın madalya kazanırken, tecrübeli antrenör madalya sıralamasında 40 ülkeyi geride bıraktı.

Konya’da sona eren Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaşaltı Karate Şampiyonası’nda Türkiye’nin yakaladığı tarihi başarının yankılarısürüyor. Ay – yıldızlı ekibin 11 altın, dört gümüş ve üç bronz madalya ile tamamladığı turnuvanın öne çıkan isimlerinden birisi de Zeki Uygur oldu. Uygur Spor Kulübü Başkanı Zeki Uygur’un iki oğlu Ahmet Sabır ve Burak şampiyonada Türkiye için ter döktü.avrupa+şa.. (1) (291 x 390)

Küçük kardeş Sabır Ahmet UYGUR   ümit erkekler 70 kiloda finalde Bosna Hersekli rakibi Veselko Vrkic’i mağlup ederek altın madalya kazandı.

1. Turda İsveçli L.İngemansson 3-1

2. Tur İngıltereden B.Luke 4-0

3. Tur Slovak E. Erdesz 8-0

4. Tur Fransız R.Jannıer 1-0

5. Tur Final Da Bosna Herseklı V. Brkıc 3-1

Sabır Ahmet’ın ağabeyi

Burak Uygur da bir gün sonra genç erkekler 68 kiloda

1 Tur: Bay

2 Tur: Kıbrıs Rum Kesimi S.Salatas 8-0

3 Tur: Finlandayalı A. Tuomınen 2-0

4 Tur: Danimarkalı T. Pedersen 1-0

5. Tur: Yunan D.Xenos 6-1

6 Tur Final da yine Bosna Hersekli Ahmed Brica’yı 1-0 yenerek zirveye çıktı.
Uygur ailesi şampiyonayı iki altın madalya ile tamamlarken madalya sıralamasında 40 ülkeyi geride bıraktı. Turnuvada 11 altın madalyalı Türkiye’yi ikişer altın madalya ile İngiltere, İspanya ve Macaristan izledi. 

 Mutlulukların en büyüğü

Burak Uygur’un altın madalya kazandığı maçtan Karate Federasyon: Başkanı Esat Delihasan ve Başkan vekili A. Hikmet Yanartaş ile Avrupalıve Türk  Hakemleri ,Türk  Antrenörleri  ve   Türk delegelerin  tamamı  iki oğlu altın madalya kazanan Antranör Zeki Uyguru  tebrik etme esnasında  duygulu anlar yaşandı.Madalya törenin’den sonra gazetemize bir açıklama yapan Zeki UYGUR “Evet şu anda bütün mutlulukların en büyüğünü kendisinin  yaşadığını söyleyerek    Ben  1981 yılından  bu yana tam  32 yıldır Esenler’de  salon çalıştırıp sporcu yetiştiriyorum ,İlk defa 2 oğlum “Sabır Ahmet Uygur ve Burak Uygur” Türk Karate Milli Takımında da Avrupa şampiyonasın’da yarıştılar ve karşılaştıkları tüm rakiplerini yenerek ülkemize 2 altın kazandırdılar

Hem Ahmet’in hem de Burak’ın aynı şampiyon’da altın madalya kazanması beni dünyanın en mutlu babası yaptı. İnşallah önümüz’deki yıllarda her ikisi de  Dünya’dan Türkiye’ye daha nice madalyalar getireceklerdir. Oğullarımla gurur duyuyorum.” dedi.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Esnaf Odası Başkanı ŞAHİN :Poliklinik açılışı yaptı

Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Şükrü Şahin  Esenler’ de  yeni faaliyete başlayan Ağız Diş …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir