18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Kaya Aşçı 23 Haziran Cumartesi hemşehrilerimi Bafraya bekliyorum

Kaya Aşçı 23 Haziran Cumartesi hemşehrilerimi Bafraya bekliyorum

         Kaya Aşçı 23 Haziran Cumartesi hemşehrilerimi Bafraya bekliyorum.Aşçı ailesi tarafın’dan babaları Şevket Aşçı adına yaptırılacak olan  “Şevket Aşçı” Turizm Fakültesinin temeli 23 Haziran Cumartesi Samsun-Bafrada atılacak.Sadef Genel Başkanı H.Kaya Aşçı “Samsun- Bafrada atılacak olan temel atma törenine Gençlik ve  Spor Bakanı  sayın :Suat Kılıç ve bir çok misafirin  katılacağını belirterek   bu önemli günde diğer hemşehirlerininde kendilerini yalnız bırakmamasını istedi.Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı H.Kaya Aşçı tarafımıza yaptığı açıklamada “Merhum  babamız adına Samsun – Bafra’da yaptıracağımız ve adının’da   Merhum babamız  “Şevket Aşcı Turizm Fakültesi”nin    bundan 3 ay önce  protokolünü   İstanbul Sütlüce Kongre Merkezi`nde düzenlenen törende imzalandık ve bu noktada bundan 3 ay önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi Şevket Aççı  Bafra Turizm Fakültesi için ilk adımı protokol imzalayarak atmış olduk. 
 Bu imza töreninde   OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan söz alarak bir konuşma yapmış ve  Kardeşlerimizin doğduğumuz  memleketimizSamsun- Bafraya kazandıracağımız “Turizm Fakültesi” için teşekkürlerini.’’ Sunmuştu”dedi. Yine Samsun Valimiz Sayın: Hüseyin Aksoy’da yaptığı konuşmada ’’Eğitime yapılan yatırım en büyük yatırımdır diyerek . Bu yatırımı Bafra İlçesine ve Samsun Bölgesine kazandıran  bize  Tüm Bafralılar ve Samsunlular adına Şükranlarını sunmuştu ’ dedi.
    İmza törenine  bizzat katıldığını ifade eden   Şevket Aşcı`nın oğul  Astaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve SADEF Genel Başkanı Kaya Aşcı  evet yukarıdada belirttiğim gibi ’’Merhum Babamız Şevket Aşcı adına doğduğumuz ve büyüdüğümüz yer olan Bafra İlçemize  bir eğitim yuvası kazandırmak istedik. Ve bunun içinde Bafralıların büyük özlemi olan Fakülte ihtiyacına son vermek için  bütün kardeşler olarak el attık. Yapılan protokol ile Bafra’ya Turizm Fakültesi için bundan 3 ay önce  ilk adımı atmış olduk . Hepimize, Bafra’mıza ve Bölgemize hayırlı olur nşallah 23 haziranda  ilk kazması vurulacak olan   Fakültenin anahtar teslim  tüm yapım masraflarını üstlendik .’’ diyerek sözlerini tamamladı.Ve 23 Haziran Cumartesi tüm hemşehrilerimi Samsun Bafraya Davet ediyorum”dedi.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir