12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Kent Konseyinde Narkotik’den uyuşturucu ile mücadele sunumu

Kent Konseyinde Narkotik’den uyuşturucu ile mücadele sunumu

Esenler Kent Konseyi, 2017 yılı 2. Genel Kurul Toplantısı’nda uyuşturucu ve madde bağımlılığı masaya yatırıldı. Konsey üyelerine sunum yapan Narkotik Şube Polisi M. Özgür Zobar, İstanbul’da 2017 yılında 5 ton 838 kg. uyuşturucu ve 1 milyon 852 bin 975 adet hap ele geçirildiğini söyledi.

 

Kent vizyonunun geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması amacıyla kurulan Esenler Kent Konseyi’nin 2017 Yılı 2. Genel Kurul Toplantısı, Esenler Kültür Merkezi’nde yapıldı. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya’nın başkanlığında yapılan toplantıya; Esenler Kaymakam Vekili Medi Daş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler Esnaf ve  Sanatkarlar  Odası başkanı  Şükrü Şahin ve  başkan yardımcısı Soner Karabulut,siyasi partilerin temsilcileri   ve ilçedeki  diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Mehmet Özgür Zobar, konsey üyelerine madde bağımlılığına karşı mücadele konusunda kapsamlı bir sunum yaptı.

 

2017’DE 5 TON 828 KG. UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

 

Uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığı ile mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığına dikkat çeken Narkotik Şube Polisi M. Özgür Zobar,”Gençlerimizin uyuşturucuya olan talebini azaltıcı yönde tedbirler almamız gerekiyor. Bu illeti yakalamak tek başına çare olmuyor. Uyuşturucu madde yakalama noktasında Avrupa’da lider, dünyada ise ilk üç içerisindeyiz. İstanbul’da 2017 yılının ilk 8 ayında ele geçirdiğimiz uyuşturucu miktarı 5 ton 828 kilo 606 gram, hap miktarı ise 1 milyon 853 bin 975 adet” diye konuştu.

 

Madde bağımlılığı konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Zobar, aileleri uyararak gençlerin uyuşturucu kullanımına merak, arkadaş çevresi, aile içi sorunlar ve psikolojik sorunlar nedeniyle başladığını söyledi.

 

% 100 HAYAT İLE 800 GENÇ KURTARILDI

 

Esenler Kent Konseyi Başkanı Ömer Çetinkaya da, Esenler Belediyesi’nin madde bağımlısı gençlere yönelik 2010 hayata geçirdiği ve başarıyla devam eden “%100 Hayat” projesi kapsamında yaklaşık 800 gencin uyuşturucu batağından kurtarılarak yeniden topluma kazandırıldığını söyledi.

 

Toplantı, konsey üyelerinin uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda görüş bildirmesiyle son buldu.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir