22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / KENTSEL DÖNÜŞÜM MASAYA YATIRILIYOR

KENTSEL DÖNÜŞÜM MASAYA YATIRILIYOR

KENTSEL DÖNÜŞÜM MASAYA YATIRILIYOR

 kentsel dönüsümEsenler Belediyesi,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa 5- 6 Kasım 2013 tarihlerinde “Uluslararası Kentsel Dönüşüm Sempozyumu” düzenleyecek. Sempozyumda;  göç, kentleşme, yapı stoku ve şehir estetiği gibi konular, kentsel dönüşüm çerçevesinde ilk kez kapsamlı bir şekilde ele alınacak.

Türkiye’de kentsel dönüşümün öncü ilçesi Esenler, “Uluslararası Kentsel Dönüşüm Sempozyumu”na ev sahipliği yapacak. Esenler Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği “Uluslararası Kentsel Dönüşüm Sempozyumu”nda kentsel dönüşüm tüm yönleriyle masaya yatırılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Prof. Dr. Edibe Sözen, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür gibi birçok önemli ismin konuşma yapacağı Uluslararası Kentsel Dönüşüm Sempozyumunda, alanlarında uzman akademisyenler de   sunumlarını yapacaklar. Küresel bir perspektifte kentsel dönüşümün değerlendirileceği sempozyumda, hem ülkemizdeki hem de dünyadaki kentsel dönüşüm çalışmalarına vurgu yapılacak.

 

5- 6 Kasım 2013 tarihlerinde iki gün sürecek sempozyum; “Niçin Kentsel Dönüşüm”,  “Kentsel Dönüşüm, Hukuk ve Algı”, “Kentsel Dönüşüm ve Mekân”, “Kentsel Dönüşüm Ekonomisi” ve “Kentsel Dönüşüm Uygulama Örnekleri” konu başlıklarıyla 5 oturumda gerçekleştirilecek. Sempozyumda yurt dışından İngiltere ve İspanya (Barcelona), ülkemizden de Esenler ile Şahinbey (Gaziantep) kentsel dönüşüme uygulama örnekleri olarak sunulacak. Esenler Şehir Düşünce Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen sempozyumda göç, kentleşme, yapı stoku, güvenlik, iletişim, şehir estetiği gibi konular, kentsel dönüşüm çerçevesinde ilk kez bu kadar kapsamlı bir şekilde ele alınarak uygulayıcılara ipuçları verilecek.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir