21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Yalçınkaya:Kimse yerel basını esaret altına alamaz!

Yalçınkaya:Kimse yerel basını esaret altına alamaz!

Kimse basını esaret altına alamaz“dedi. Saadet Partisi Esenler ilçe başkanı Tuğrul Yalçınkaya  “ilçe basınımızın esaret altına alınmak istendiğini bu noktada basınımız yaptığı haberlerde haklıysa onu iliğimizin sonuna kadar savunmaya hazırız” dedi.Esenler halkının doğruyu ve yanlışı Esenler basınından öğrendiğini bu haber alma özgürlüğünü kısıtlamaya kimsenin hakkı yok” dedi.   Saadet Partisi Esenler ilçe Teşkilatı  Esenler gelenekselleştirdiği basına  kahvaltı programının 4.nü Esenler Kemer Stadyumunun  yanında bulunan cafe de  devam ettirdi.

 Saadet Partisi ilçe teşkilatının verdiği kahvaltıya 7/24 Esenler Haber’den Kobra Hüseyin,İlk Haber Gazetesin’ den,  Yıldıray Yılmaz,Gazete Esenlerden Hasan Gürsoy,AHA Haber Ajansın’dan Sadullah Dervişoğlu,Gazete Esenlerden Özay Sallı ve Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Şükrü Şahin Katıldılar.    
Saadet Partisi ilçe başkanlığına geldikten sonra yerel basına çok önem veren ilçe başkanı Tuğrul Yalçınkaya kahvaltı sonrası   yerelde ve ulusalda gelişen olayların bilgilendirme ve değerlendirmesini  yerel basındaki gazete sahipleri ve muhabirleriyle  paylaştı
Kahvaltı sonrası  basın mensuplarına yerelde ve ulusalda gelişen olaylar hakkında bilgi paylaşan  Yalçınkaya “Bundan sonra genelde ve yerelde bütün gelişmeleri abur cubur anlayışı olmadan, hiç kimsenin gözünün yaşına bakmadan en iyi şekilde değerlendirme toplantılarını siz değerli basın mensupları ile paylaşacağız” dedi. Kesinlikle hiç bir menfaatin arkasına sığınmadan  yapılan doğru işlere alkış tutacağız,  yanlışlara’ da göz yummayacağız bu yanlışlıkları  acımasız  bir şekilde eleştirerek kamuoyu ile paylaşacağız. Bundan 42 yıl önce Erbakan Hocamızın söylediği ve ortaya attığı öngörüler   bu gün teker,teker  gerçekleşiyor. İşte orta doğu maalesef batı emperyalistlerin  işgali altında burada yaşayan  Müslüman kardeşlerimiz  bu cani emperyalistler tarafından acımasızca sömürülüyor. Bunun önüne geçmenin tek yolu da” İslam Birliğinin” kurulmasından geçer.Maalesef tam on  yıldır iktidarda olan AKP  iktidara gelirken komşularla sıfır problem var iken şimdi problem olmayan yok işte ana vatanımız  Kıbrıs meselesinde bile  çözümsüzlüğün çözüm olmadığını söyleyende AKP’dir.

Aynı iktidarın genel başkan yardımcısı Sayın:Arınç bir konuşmasında  Türban sorununu kesinlikle  çözeceğiz çünkü bu bizim namus meselemizdir demişti.Şimdi ne oldu çözüldümü? Tabii ki hayır.  Son zamanlarda  AKP’nin bir  ruhsal problemlerinin var olduğunu hep birlikte gözlemlemekteyiz.”  dedi.

  Yalçınkaya daha sonra  yereldeki  sorunları 4 ana başlık altında topladı.  Bunlar : Dönüşüm, Kaldırım Sorunu, Trafik Sorunu ve Belediye’nin Yerel Basına tutumu.
Kentsel Dönüşüm şeklinde oldu.Özellikle ilçemizdeki yerel basına şiddetli bir baskı uygulandığını gördüklerini bu baskı karşısında yerel basınımızı haklı konularda kesinlikle  yalnız  bırakmayacaklarını ifade etti.Evet diğer bir konuda sükseli ve şaşalı başlanılan  ilk etapta’ da dairenize daire vereceğiz dediler  sonra daireye daire sözü buhar oldu. Şimdi ise 100 m2 dairesi  olan 80m2 daire vereceğiz demeye başladılar bakalım bu sözde ne zaman   buhar olacak” dedi.  Esenler’ de kentsel dönüşümle ilgi hiç bir somut çözüm  olmadığını belirten Saadet Partisi Esenler ilçe başkanı bakalım sonuç ne olacak şu anda  abur, cubur gidiyor, bu noktada ilçe halkımızın’ kafası’ da  çok karışık.”dedi.
 İlçede bir kaldırım seferberliği başlatıldığını ifade eden Yalçınkaya isterdik ki hiç değilse bunu düzgün yapsınlar ama  maalesef   bunu da beceremiyorlar. Bunların  şehircilik anlayışında yaya yolları araç trafiğinden geniştir.Örneğin  Atışalan caddesi eğer tek yönlü çalışacaksa normaldir. Şayet çift şerit olacak ise bu kaldırımlar fazladır. İleride büyük sorunlar yaratacaktır.”dedi.
 
Yalçınkaya ”Trafik konusu da karmakarışık devam ediyor. Esenlere gelen araç sahipleri büyük zorluklar çekiyor bir uçtan bir uca bir saatte gidiyor.Şu anda ilçede  on sekiz noktada  kavşak ve yol çalışması  var. Ama trafik akışının sağlanması için ön çalışma yapılmadığı gibi bununla ilgili bir gayrette yok “  Esenlerin giriş noktaların’ dan olan Yavuz selim Mahallesi Atışalan Köprü Kavşağı Girişi,Üç Yüzlü Meydan Girişi çalışmalardan dolayı trafikte büyük aksaklar meydana getirmektedir bu da vatandaşımızı yıldırmıştır.Konulan trafik levhaları yeterli olmadığı gibi vatandaşın da sıkıntılı anlar yaşamasına sebep oluyor” dedi.
Yalçınkaya ”Biz her zaman yerel basınımızın yanındayız. Yeter ki Yerel basınımız doğru ilkeli ve inandırıcı haberler yapsın ama görüyoruz ki   yerel basın belediye ile  ilgili bazı sıkıntılar yaşamaktadır bu doğru değildir.”dedi.  
Saadet Partisi Esenler belediye  meclis üyesi  Fevzi Başoğlu  ise   Karşılıklı soru-cevap şeklinde fikir alışverişinde bulunarak sabah kahvaltısı tamamlandı.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir