23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Malatyalılar Esenler Belediyesini sert bir şekilde eleştirerek ramazan etkinliklerinden çekildi.

Malatyalılar Esenler Belediyesini sert bir şekilde eleştirerek ramazan etkinliklerinden çekildi.

Malatyalılar Esenler Belediyesini sert bir şekilde eleştirerek ramazan etkinliklerinden çekildi.

Malatya Sivil Örgütleri Birliği (MASTÖP)Esenler Şube   Başkanı Fevzi Kılınç  Malatya iline bağlı  39 İl, İlçe,Belde ve Köy Dernekleri adına gazetemiz ebir basın açıklaması gönderdi.

  Maalesef Esenler Belediyesi Sınıfta Kalmıştır

Malatya Sivil Örgütleri Birliği (MASTÖP)Esenler Şube Başkanı Fevzi Kılınç  Malatya işine bağlı  39  Dernek adına gazetemiz bir basın açıklaması gönderdi.

Malatyalıların Basın açıklaması Şöyle

 Sayın kamu oyunun dikkatine : Bundan önceki senelerde  Esenler belediyesinin  Esenler’deki  sivil toplum örgütleriyle yaptıkları istişare ve dayanışma neticesinde Esenler Kültür Merkezindeki etkinlikleri sahnenin darlığı ve çevrenin zorluklarına rağmen başarıyla sonuçlandı.-Pakistan çadırına halkın teveccühü yine belediye ve sivil toplum örgütlerinin samimi davranmaları sayesinde halk elinden geldiği kadar yardım yaparak neticeye ulaşmıştır.Buna paralel olarak belediye ve stk’larlar iş birliği sonucu çok güzel manzalar ortaya çıkmıştır.ÖrneğinSomali’ye de aynı duygular içinde sivil toplum örgütleri belediyenin yardım çağrısına maddi ve manevi katkıda bulunarak hayırsever olduklarını göstermişlerdir.Atışalanı Caddesindeki iftar yemeğine sivil toplum örgütlerinin ilgi ve alakası neticesinde en kalabalık iftar yemeği unvanına ulaşmıştır.Sivil toplum örgütleri kendi illerinin örf adet ve geleneklerini topluma sunmak için bu sene gösterilen yerin yetersiz olduğunu daha geniş ve kullanışlı stant istemelerine rağmen belediye yetkilileri sivil toplum örgütlerini muhatap almayarak herhangi bir açıklama ihtiyacı  bile duymamıştır.

Bizde  sivil toplum örgütlerinin derdi üzüm yemek olduğunu bu yıl Esenler   belediyesinin tutumu  ise üzüm yemek değil bağcıyla uğraşmak olduğunu göstermiştir. Bu nedenle biz Esenler Malatya Sivil Toplum örgütleri birliği (MASTÖB) şubesi olarak  bu yıl ramazan etkinliklerine katılmayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

MASTÖB Esenler Şb. Başkanı

Fevzi Kılınç

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir