23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Meclisin bir aylık tatili bitti CHP dört önergeyle işe hızlı başladı

Meclisin bir aylık tatili bitti CHP dört önergeyle işe hızlı başladı

Belediye meclisisnin bir aylık tatili sona erdi.Bu noktada Esenler Belediye Meclisi`nin Ağustos Ayı 1.Meclisi ilk birleşimi yapıldı.Meclisin açılmasıyla işe hızlı başlayan Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleriilk günde verdikleri dört önergeyle dikkatleri üzerlerine çektiler.
Esenler Belediye Meclisinin 4. Seçim Dönemi 3. Çalışma Yılı 2011 Senesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısının ilk birleşiminde Meclis Başkanı Birol Hacıoğolunu İzinli olması münasebeti ile Meclis Başkanlığını Ömer Çetinkaya yaptı.

 Belediye meclis oturumunu meclis başkanı Birol Hacıoğlunun izinli olması nedeniyle meclis 2.başkan vekili Başkanı Ömer Çetinkaya açtı.Meclis açıllır açılmaz Çetinkaya, gündeme ilaveten teklif veya önerisi olan meclis üyesi varmı diye sordu. Ak Parti meclis grubu mevcut tekliflere ilaveten Oruçreis Mahallesi ve Turgutreis mahallesindeki ilgili parsellerde plan notlarındaki değişiklikleri ile ilgili 2 teklif sundu. AKP lilerin bu teklifleri oy çokluğu ile kabul edilerek başkanlık makamına havale edildi.
Ardın dan CHP Meclis üyeleri 4 adet Önerge sundu. CHP liler tarafından verilen önergeler sırasıyla okundu.

1.Birlik Mahallesindeki Kültür Merkezi İnşaatının Ne zaman tamamlanacağı.

2.Sondurak Pazaryeri hakkında bilgi verilmesi.

3.2010 yılı belediye Hizmet Binalarını temizlik ve Güvenliği ihalesi hangi firmalara verildi. Kaç kişi ve kaç paraya ihale edildi.

4. Dörtyol meydan çalışması alt geçit yapımı, Atışalan Kavşağı, Çevre yolu Otobüs Güzergâhı yapımında neden tabela konulmadığı ihaleyi kimin tarafından yapıldığı tarafımıza verilmesi.

CHP Meclis üyelerinin vermiş olduğu önergeler oylanarak başkanlık makamına havale edildi.

Daha sonra Gündemle ilgili Teklifler okunduktan sonra meclis 4 Ağustos Perşembe Günü saat 10;30 toplanmak üzere Birleşim kapandı.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir