22 Mayıs 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / İstanbul’un 2.büyük itfaiye binası Esenler’de olacak

İstanbul’un 2.büyük itfaiye binası Esenler’de olacak

İstanbul’un alan olarak 2. büyük itfaiye binasına sahip olacak olan Esenler İtfaiye Binası ve Çevre Düzenleme İnşaatının temel atma töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ,Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Bazı Milletvekilleri , Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla gerçekleşti. İnşaat tamamlandığında; Esenler, İstanbul’un ikinci büyük itfaiye üssü olması hedefleniyor.

İstanbul’un ikinci büyük İtfaiye Binası için Esenler’de start verildi. Havaalanı Mahallesi İpek Yolu Caddesi’nde toplam 9 bin 300 metrekarelik bir alanda İstanbul’un ikinci en büyük Esenler İtfaiye binası ve Çevre düzenleme inşaatının temeli atıldı. Temel atma törenine; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekilleri Osman Aşkın Bak, Ahmet Harun Ertürk ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende ilk konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler açısından çok önemli bir gün olduğunu belirtti. Göreve gelmeden önce Esenler’de yaptığı seçim gezilerinde ilçe halkının Esenler’de itfaiye ve hastane olmamasından yana şikâyet ettiklerini anlatan Göksu, halkın istediği tüm projeleri, hiç tereddüt etmeden yaptıklarını söyledi.

Esenler’de ikinci İtfaiye binasının temelini attıklarını söyleyen Göksu, inşaatın tamamlanıp İtfaiyenin hizmete girmesiyle, Esenler’de can ve mal kaybı açısından büyük bir riskin ortadan kalkacağını belirtti. İtfaiye Binası ve Çevre düzenleme inşaatının herkese hayırlı olması dileyen Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a da teşekkür ederek, “Başarı birlikteliklerden doğuyor” dedi.

Esenler artık yoklarıyla değil, varlarıyla tanılan bir ilçe haline geldi” diyen Göksu, yaklaşan Ramazan ayını da hatırlatarak, Esenler’de 100 bin kişilik Türkiye’nin en büyük ve en uzun iftar sofrasını kuracaklarını ifade etti.

Göksu’nun ardından konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise; hizmet zincirine bir halkanın daha eklendiğini belirterek, “Bu tür hizmetler İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin Esenler’e bakış açısının çok güzel bir göstergesidir. Esenler hem hizmetlere susamış bir ilçe, hem de hizmete layık bir ilçedir” dedi. Kaymakam Madenoğlu’nun konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan AK Parti 2. Bölge milletvekili Osman Aşkın Bak ise; Büyükşehir Belediyesi’nin Esenler’de güzel çalışmalara imza attığını belirtti.

Topbaş: Tesis, 10 ay içinde tamamlanacak
Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş ise; temeli atılan Esenler İtfaiye Binası ve Çevre düzenlemesinin hakkında bilgi vererek, 10 ay içerisinde tamamlanması planlanan tesisin 4 milyon TL’ye mal olacağını söyledi. 9 bin 300 metrekarelik bir alanda kurulacak tesiste, 8 tane itfaiye binası olacağına dikkat çekerek, “Bu binalardan bir alarm verildiği zaman 8 itfaiye aracı devreye girebiliyor, aynı anda çıkarabiliyorlar. Yani bir garaj niteliği değil. Her biri ayrı ayrı kapılar açılınca 8’i birden çıkıp alana yetişebilecek. Bu şehrin can güvenliği açısından ekonomisi açısından çok önemsediğimiz bir konudur.” diye konuştu.

Esenler İtfaiye Binası hizmete girdiğinde, çok önemli bir fonksiyona sahip olacağını vurgulayan Topbaş, Esenler’in itfaiye konusunda herhangi bir kaygısı olmayacağını belirtti. İstanbul’da itfaiyenin günde 200’ün üzerinde müdahale yaptığını kaydeden Topbaş, İtfaiyeyi kendi alanında dünyada bir marka yapmak için çalıştıkların söyledi. İtfaiye erlerini ve zabıtaların tamamını kadroya geçirmek istediklerini de belirten Topbaş, “Önümüzdeki aylar içerisinde itfaiye erlerimizi ve zabıtaların tamamını kadroya geçirmek istiyoruz. İmkân oldukça çalışanlarımızı kadroya almak istiyoruz” diye konuştu.

Topbaş, itfaiye bünyesinden oluşan can kurtarma ekibi hakkında da bilgi vererek konuşmasını “İtfaiyemiz bu güne kadar 13 bin civarında can kurtardı. Şile’de geçen yıl sadece 1 vatandaşımız hayatını kaybetti. Her yıl 60 vatandaşımız hayatını kaybederdi. Bu 300 yıllık kurumumuz farklı bir hizmeti de ortaya koymaktadır” şeklinde tamamladı.

Topbaş’ın konuşmasını tamamladıktan sonra yanına Esenler Belediye Başkanı Göksu ve AK Parti milletvekillerini de yanına alarak, İtfaiye binası ve çevre düzenleme inşaatının temelini attı.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir