3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Mehmetcan Tütüncüye bir ödülde belediye başkanından

Mehmetcan Tütüncüye bir ödülde belediye başkanından

 

Mehmetcan Tütüncüye ödül yağmuru YGS’de Türkiye 2.olan Mehmetcan Tütüncüye bir ödülde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’dan, Bu noktada belediye meclis toplantı öncesi bir tören düzenlendi.Belediye meclis üyelerinin tamamının katıldığı törende konuşan

Göksu:Başarıyı yakalayarak ilçemizden söz ettiren herkesi ödüllendirmek bizim boynumuzun borcudur”dedi.Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) aldığı 496 puanla Türkiye ikincisi olan Esenlerli Mehmetcan Tütüncü’yü kol saati ve İpad ile hediye etti.. Esenler Derecem Dershanesi öğrencisi olan Memetcan Tütüncü, ödülünü Esenler Belediye Meclisi’nde belediye meclis üyelerinin alkışları arasında aldı.

 Yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin yarıştığı YGS’de büyük başarı göstererek Türkiye ikincisi olan Mehmetcan Tütüncü’yü Esenler Belediye Meclisi’nde kabul eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, meclis toplantısı başlamadan önce meclise hitaben bir konuşma yaptı. Bugün Esenler için güzel bir gün olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan ve YGS’de Türkiye ikincisi olan Esenler Derecem Dershanesi öğrencisi Tütüncü’yü tebrik eden, “Mehmetcan’ın elde ettiği bu başarı, Esenler’in başarısıdır. Şimdi de Esenler, kendi çocuğunu ödüllendiriyor. Bu ödülün 2 gerekçesi var. Birincisi Esenler’den bir öğrencinin bu başarıyı kazanması ikincisi ise; Esenler’deki çocukları motive etmesi. Bu ödül, Esenler’deki her bir çocuk için motivasyon unsuru olacaktır” dedi. Başkan Göksu, bundan sonraki dönemlerde Esenler’de YGS gibi ulusal ölçekteki sınavlarda dereceye giren çocukları ödüllendirmeye devam edeceklerine dikkat çekerek, “Bu bizim için bir iftihardır” dedi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir