23 Eylül 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Mimar:Ali Galip Mamal Eyüp için henüz geç kalınmadı”dedi.

Mimar:Ali Galip Mamal Eyüp için henüz geç kalınmadı”dedi.

Mimar:Ali Galip Mamal  henüz geç kalınmadı”dedi.Resim-079Cumhuriyet Halk Partisi2009 yerel seçimlerinde  Eyüp   belediye başkan adayı olan Mimar Ali Galip Mamal “Evet Eyüpte   tekrar ayağa kalkma, onurlu bir direnişi ve mücadeleyi, derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, halkımız ve partimiz olarak başlatmalıyız diyerek konuşmasını noktalayan Mamal “her geçen zaman halkımızın alehine işlemektedir.Herşey bitmişmidir?HAYIR’dedi.Cumhuriyet Halk Partisi  Eyüp İlçe örgütünün  organizesiyle gerçekleşen programda   Kentsel Sürgün Planlarına  Hayır dendi. Eyüp ilçesinin   çarpık yapılaşmada en  yoğun olduğu mahallaelerinden biri olan  Karadolap Mahallesinde yapılan panele  Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili  Prof.Haluk Eyidoğan,Cumhuriyet Halk Partisi İsatanbul il başkan yardımcıları Gülizar Emecan ve Hüseyin Derin’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Eyüp belediye meclis üyeleri ve İl genel meclis üyeleri katıldılar. Panele konuşmacı olarak katılan İstanbul barosundan Avukat   Şeref Kısacık’ın yanı sıra  yine İstanbul barosu avukatlarından Avukat   Etem Saba Özmen,2009  belediye seçimlerinde   Cumhuriyet Halk Partisi  Eyüp belediye başkan  adayı   Mimar Ali Galip Mamal katıldı.Panelin Moderatörlüğünü Cumhuriyet  Halk Partisi  Eyüp İlçe başkanı Ahmet Kartalkanat  yaptı.
Panelin  açış konuşmasını yapan CHP Eyüp ilçe başkanı  Kartalkanat “İlçemiz’de Kentsel Dönüşümle ilgili her zaman sorunlar yaşanmaktadır.Bu sorunlarla ilgili her  halka gereken  bilgilendirmeyi  yapıyoruz.Evet dağ gibi devam eden  sorunlar çözüm beklemektedir.Belediye başkanı sayın:   Kavuncuya buradan bir çağrım var Eyüp halkının imar sorunları haddi safhada hiç zaman kaybetmeden bu halk ile anlaşılsın ve uzlaşılsın”dedi.   .Daha sonra  söz olan CHP  Eyüp belediye başkan adayı Mimar Ali Galip Mamal ise konuşmasında  “Aslında bölgeye getirilen bu yeni rant planı  iki aşamalı bir planındadır. Birincisi   vatandaşlar yerinden atılıp yeni bir  plan uygulanacak, ortaya çıkan ekonomik  güç, belediye ve yandaş müteahhitlerce paylaşılacaktır. İkinci ise  saklı   yeşil alan statüsünde olan ve  plan kapsamda boşalan alanlar  makul bir süre bekletilip daha sonra  konu unutturulup tepkiler halk nezninde azalınca lüks konut ve işyeri projelerine  sorunsuz olarak teslim edilip çok daha büyük bir vurgun yapılacaktır.Evet düşünce böyledir bende burdan uyarıyorum”dedi.
Bölge halkını güvencesiz bırakan, böyle bir sürgün ve yağmalama projesine ortak olmak asla mümkün değildir. Sosyal adalet kavramı içinde, bu bölgelerde, rantsal bölüşüm yerine, vatandaşımızın mülkiyet hakkını gasp etmeyen, parsel bazlı, yerinde dönüşüm projeleri uygulanmalıdır”diyen Mimar :Mamal
 “mağdurların bilinçli birlikteliği ve direnci bu sorunun aşılmasındaki temel etken olacaktır.
Evet her fırsatta maalesef ilçemizde  yeni rant ve yeni,yeni  yolsuzluk projeleri  hayata geçmektedir.İşte    bu düşünce ile Sosyal Devleti yok etmeye çalışan, Adalet ve Kalkınma  zihniyetine karşı yeni bir hak arama mücadelesini omuz omuza başlatmak zorundayız. Bu mücadele’deki başarısızlık yeni sürgün politikaları ve çocuklarımızın geleceğinin ipotek altına alınmasıyla sonuçlanacaktır. Hiç bir plan ve kanun, gökten inen, değişmez ayetlerden oluşmamaktadır. İnsanların yazıp, çizdikleri uygulamalar, başka insanlar tarafından kamu yararına değiştirilebilir.
Bu gerekçeyle, tekrar ayağa kalkma, onurlu bir direnişi ve mücadeleyi, derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, halkımız ve partimiz olarak başlatmalıyız diyerek konuşmasını noktalayan Mamal “her geçen zaman halkımızın alehine işlemektedir.Herşey bitmişmidir?HAYIR’dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir