21 Mart 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Oktay Vural Esenler’de konuştu

Oktay Vural Esenler’de konuştu

MHP Esenler ilçe teşkilatının düzenlemiş olduğu panelde konuşan MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural “bu oyunu bozacağız”dedi.Resim_1359312062

 “İhanetin ortasına çekilmek istenen Türkiye” konulu panelde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi  İzmir Milletvekili Oktay Vural: Bu panelleri İstanbul’un 39 ilçesinde düzenlediklerini  belriterek ilçe teşkilatlarına anlatacaklarını  şu anda  oluşan ihanet politikalarını eleştirerek ,  yük yine Milliyetçi Hareketin  Partisi üzerine yüklendi” dedi. Şerefle bitirilmesi gereken hayatı MHP’ liler şerefle yönettiler. Hem içerden hem dışarıdan kuşatıldık evet nefes almakta zorlanıyoruz. Türkiye’nin geldiği noktaları anlatıyorum ve anlatmaya da devam edeceğim. Hep doğruları söyleyeceğim kötülükleri def edeceksiniz.

 Orta Doğuda Dostumuz kim kaldı. Patriotları  Türkiye’ye konuşlandırdılar. NATO, Türkiye’yi koruyacakmış. Milli politikamıza ne oldu? “dedi.Vural konuşmasını şöyle devam ettirdi.

 srail daha güvenli hale geldi. Mavi Marmara’da 9 vatandaşımız şehit oldu. Niye donanmamızı göndermedin de vatandaşlarımızı korumadınız?

 ABD, Bin Ladin’i Pakistan da bulup öldürüyor. Karayılan’a hiçbir operasyon yapılmıyor. ”Oynamak isteyen gelin yerim dar dermiş” Bunlar da o hesap. Bu nasıl terörle mücadele etmek?

İmranlı’yı kader kurbanı yaptılar. Bugün Adalet Bakanı, Öcalan için ılımlı diyor.

Şimdi çözüm, çözüm diyorlar. Nedir çözüm?

Milletin koruduğu değerleri vardır. Şehitlik gibi bu değerler ne olacak? O zaman Çanakkale’de 250 bin şehit olmasaydı, teslim olsaydık diye alıştırıyorlar.

 Resim_1359312062

– Ana dilde savunma diyorlar.

-Sonra da Kürtçe hâkim isteyecekler.

-Açlık grevleri… İmralı müzakereleri… Yakında ateşkes… PKK‘lılar Kuzey Irak’ta kalsın diyorlar. -KCK tutukluları serbest kalsın.

-Anayasada Kürtçe eğitiminin önü açılsın. Oyun bu diyorlar.

-AKP ve CHP bu tuzağa çekiliyor ve içine de MHP ‘yi çekmek istiyorlar. Bu tuzağa düşmeyeceğiz.

-BDP valiler seçimle gelirse destekleyeceğiz, dediler.

– Adım adım bizi bu sürece zorluyorlar.

-Sadece bizi kandırmıyorlar, inanıyorum ki AKP ve CHP ye oy verenler büyük umudu MHP olacaktır.

-Türk milletinin MHP den başka kalesi kalmadı.

-Bu oyunu bozacağız, biz hancıyız. Keşke kurtuluş savaşını vermeseydik.

-AKP’li vekiller Türkçülük ırkçılıktır diyorlar. Bu anayasayı değiştirelim diyorlar. Türkiye de Kürt sorunu var diyorlar.

—bunların yaptıkları münafık siyasetidir.

-Televizyonlarda bedava RTE dizisi oynuyor. Yalan pazarlanıyor. Milletin hafızası yok sayılıyor. -Bizi tuzağa düşüremediğiniz sürece Türkiye yi de tuzağa düşüremeyeceksiniz.

—bu oyunu milletin iradesiyle sandıkta hep beraber bozacağız. Bunu böyle bilmenizi isteriz ki bu millet zamanı geldiğinde herkes den hesabını soracaktır.

-bu kuşatmayı sandıkta hep beraber bozacağız.

-İstanbul da MHP’yi temsil edecek belediyelere ihtiyacımız var. Türkiye’nin kaderini değiştireceksek İstanbul da belediyeleri almamız gerekir.

-Bunun için çok çalışmalıyız. İktidarın yolu İstanbul dan geçer ,hedefimiz bu olmalı”dedi.

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir