29 Mart 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Başarı sizden,uzay sergisini gezdirmek benden

Başarı sizden,uzay sergisini gezdirmek benden

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu: İlçe de başarılı  öğrencileri Bayrampaşa Marmara  Form’ da bulunan dünyanın en kapsamlı uzay sergisi  olan “NASA” Human Adventure” sergisine  ücretsiz götüreceklerinin müjdesini verdi.
İlçede karne heyecanıIMG_0129(1) 
2012-2013 eğitim ve öğretim yılının ilk karne heyecanı yaşandı .Esenler’ de  eğitim gören yaklaşık 85 bin  öğrenci karnelerine kavuştu. Karne heyecanını en çok yaşayanlar ise bu yıl okula başlayan 60 aylık öğrenciler ellerine karneleri almasıyla öğrenci velileri duygularını dışarı yansıttı.
Bu noktada tüm Türkiye’de  öğrenciler on beş günlük tatillerini en iyi şekilde değerlendirecekler. Bu noktada  Esenler Mareşal Fevzi Çakmak Okulunda  gerçekleşen 1. dönem kapanış törenine; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler  İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, ilçedeki okul  müdürleri ile öğrenciler ve velileri katıldı. Tören saygı Duruşu ve istiklal  marşı’ nın okunmasının ardından başlayan programda ilk konuşmayı yapan Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu Müdürü Edip Han, karnelerin öğrencilerin öğrenme derecelerini ifade ettiklerini belirtti. Velilere ve öğrencilere tavsiyelerde bulanan Han, “Çocukların özgüvenlerini sarsacak değerlendirme ve yorumlardan kaçınalım” dedi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan ise karneleri başarılı olan öğrencileri tebrik ederken; karnelerinde kırık not olan öğrencilerin üzülmemelerini, bir durum değerlendirmesi yapmalarını tavsiye etti.

Ercan, Esenler’de eğitim adına faaliyetlerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise; öğrencilerin en çok sevindikleri ve mutlu oldukları günlerden bir tanesini yaşadıklarını söyledi. Karnelerin; öğrencilerin performansı, öğretmenlerin idraki ve anne – babaların sevgisi olarak 3 gruba ayıran Göksu, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere tavsiyeler vererek konuşmasına vurgu yaptı. “Karneler, çocukların kendilerini hesaba çektikleri gündür” diyen Göksu, velilere hitaben “Eğer çocuklarınızın yüreğinde yer edinebilirseniz, onların gönüllerinde taht kurabilirseniz onlar 1 değil, 4 saat çalışmaya hazırdırlar” dedi. Bilginin bir güç olduğunu söyleyen Göksu, öğrencilere bilginin gücünün öğretilmesinin gerekli olduğunu ifade etti. Marifetin iltifata tabi olduğunu söyleyen Göksu, “Çocuklar iltifatı severler. Eğer çocuklarınız bir şeyi başarırsa teşekkür edin. Çocuklarınıza başarılı olduklarında iltifat edin, marifetlerini ödüllendirin, onlara değer verin” dedi.

“Bugün artık taklit eden değil, taklit edilen bir ülke olduk” diye sözlerine devam eden Göksu, bu anlamda öğrencilerin idealist olarak yetiştirilmesinin önemli olduğunu söyledi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER UZAY’I GÖRECEK
Esenler’de eğitim alanında yapılan çalışmaları anlatarak konuşmasına devam eden Göksu, belediye olarak ilçedeki başarılı öğrencileri ödüllendirdiklerini söyledi. Mevlana’nın 739. Vuslat Yıl Dönümünde başarılı öğrencileri Konya’ya Şeb-i Arus etkinlerine götürdüklerini hatırlatan Göksu, önümüzdeki Şubat ayında da başarılı öğrencileri Marmara Forum’da açılan dünyanın en kapsamlı uzay sergisi “NASA: A Human Adventure” sergisine götüreceklerinin müjdesini verdi.

Göksu’dan sonra konuşan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da karnelerinde zayıf not alan öğrencilerin velilerine seslenerek, “Karnelerinde zayıf olan öğrenciler üzülecek. Ama bu üzülmenin bir sorumluluğu var. Esas sorumluluk velilerimizde” dedi. Bilgisayar ve televizyonun öğrenciler üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çeken Madenoğlu, “Çocuklarımızı bilgisayar ve televizyondan uzaklaştırmalıyız” dedi. Karnesi iyi olmayan öğrencilerin yarı yıl tatilini iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Madenoğlu, “Kendimizi başarıya endekslememiz lazım” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERDEN PROTOKOLE KARNE
Madenoğlu’nun konuşmasının ardından tören, dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle devam etti. Ödüllerin ve karnelerin verilmesinin ardından protokol üyelerine sürpriz yapan öğrenciler, Kaymakam Madenoğlu, Belediye Başkanı Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan ve İlçe Emniyet Müdürü Atılgan hazırladıkları karnelerini ve mektupları takdim ettiler. Öğrencilerin ilçe protokolüne okullarına ve eğitime gösterdikleri ilgiye göre not verdikleri dikkat çekerken;  Esenler’i yönetenlerin karnelerinin “pekiyi” olması ise yüzlerini güldürdü. Okul korosunun sahne almasından sonra halk oyunları oynayan öğrenciler, yaptıkları tango gösterisiyle de izleyenleri mest ettiler.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir