23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Osman Bölükbaşı: Mezun oldu

Osman Bölükbaşı: Mezun oldu

YALOVA’da ders çalışmayan çocuklarına kızarak ilkokul ve ortaokulu dışardan okuyan 51 yaşındaki Osman Bölükbaşı, Yalova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü’nden de mezun olarak diplomasını aldı.

Yalova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun 2010-2011 Akademik Yılı mezuniyet töreni Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Törene, CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova’nın Bağımsız Belediye Başkanı Yakup Koçal, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, öğrenciler ve velileri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Yalova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kenan Dağcı yaptı. Ardından Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, mezun olan öğrencileri tebrik etti. Genç nüfusun iyi eğitilip güçlü bir potansiyel oluşturulabileceğini belirten Rektör Eruslu, “Sizler meslek yüksekokulundaki 2 yıllık süre içerisinde kendisine güvenen bilgi ve beceri kazanmış bir meslektaş olarak karşımda duruyorsunuz. Yaşam boyu öğrenmeye gayret edin. Sizi hayırlarla uğurluyorum, bahtınız açık olsun” dedi.

Halk oyunu ve üniversitenin müzik topluluğunun konseriyle devam eden programda, kendi bölümlerinde dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi. Törenin sonunda bütün öğrenciler sahneye çıkarak, keplerini havaya fırlattı ve mezuniyeti kutladı.

51 YAŞINDA ÜNİVERSİTE MEZUNU

Törenin en ilgi çekici isimlerinden birisi de 51 yaşında üniversite mezunu Osman Bölükbaşı oldu. Yalova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü’nden mezun olan Bölükbaşı da kendinden yaşça küçük öğrencilerle üniversite mezunu olmasının mutluluğunu yaşadı.
Çocuklarına kızdığı için okumaya başladığını ifade eden Osman Bölükbaşı, “2 oğlum var. ’Çocuklara ders çalışın, ders çalışın’ diyordum. Onlar da bana ’Ders çalışmak o kadar kolay mı?’ dediler. Ben de nispet olsun diye ’Üniversiteyi kazanacağım ama gitmeyeceğim’ dedim. Onlara kızdım. O nedenden dolayı okumaya başladım. Ben ilkokul mezunuydum. Ortaokul, liseyi dışarıdan bitirdim. Daha sonra üniversite sınavlarına girdim. Tesadüfen rektörle tanıştım bana cesaret verdi. Rektörümüzün desteği ile bugünlere kadar geldim. Bana diploma lazım değil. Emekliyim işim var yanımda 20 kişi çalışıyor. Gençlere örnek olmak için okudum” diye konuştu.

Eşinin mezuniyet mutluluğuna ortak olan Dilek Bölükbaşı ise “Eşimdeki azim süper. Keşke ondaki azim bende de olsa. İlk başta çok şaşırdım ama her zaman ona destek verdim, yanında oldum” dedi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir