23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Rumeliler CHP’nin rumeli kökenli adaylarını tanıdı

Esenler Rumeliler CHP’nin rumeli kökenli adaylarını tanıdı

Esenler Rumeliler CHP adaylarını kabul etti

Rumeliler, CHP Esenler ilçe örgütü İstanbul 2. Bölge milletvekili adaylarını Rumeli ve Balkan dernekleriyle buluşturarak tanışma toplantısı düzenlediler.
Esenlerde oturan Rumeliler CHP İstanbul 2. Bölge milletvekili adaylarını Rumeli ve Balkan dernekleriyle buluşturarak tanıma ve tanışma toplantısı düzenlediler.
Hoş geldiniz ve selamlama konuşmasını yapan Rumeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Galatasaray’ın emektarı A. Fettah Dindar konuşmasını yapmak için CHP ilçe Başkanı Şuayip Vadar’ı mikrofona davet etti.

Rumeli kökenli ilçe başkanı Şuayip Vardar yaptığı konuşmada “Ben bugüne kadar Rumeli hemşerilerimden hiç oy istemedim ancak şimdi şartlar değişti bu değişen şartlar altında benimde hemşerilerimden oy istemem farz oldu.Ondan dolayı bu seçimde sizden oy istiyorum” dedi. Vardar” bu seçim bambaşka bir seçimdir”dedi.
Esenlerde CHP oyları yükselişe geçmiştir
CHP milletvekili adayı Bayram Güven ise “ İnsan ilkleri unutmaz benim en çok değer verdiğim yer Esenlerdir. Bizim Partililer korkuyor Ancak ben çok iyi biliyorum ki Esenlerde CHP oyları yükselişe geçmiştir. Bu seçimlerden umutluyum. 2. bölgede 16 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum “ dedi.
Biz Atatürk’ün mahallesinde doğduk
CHP ‘nin diğer adayı Melda Okur ise “ Ben CHP’ bir dönem genel başkan yardımcılığı yaptım. Rumeliliyim, Makedonyalıyım örgütü iyi tanıyanlardanım. Biz Atatürk’ün mahallesinde doğduk. Atatürkçü’yüz, bu bizim için mirastır. Burada gördüğüm ilgi beni heyecanlandırdı. Bu buluşmamız inşallah sandığa yansıyacaktır “ dedi.

12Haziran ülkemizin geleceği oylanacaktır
2009 yerel seçimlerinde CHP’den Bayrampaşa Belediye Başkan adayı olan ancak kazanamayan şimdide vekil adayı Bahri Sipahi ise yaptığı konuşmada “ Esenler’de gördüğüm bu sıcak ilgiden dolayı teşekkür ederim. Bende Bosnalıyım, Makedonyalıyım. Bir dönem Mecliste milletvekilliğinde bulundum.2009 yerel seçimlerinde belediye başkan adayıydım CHP’den az bir oyla kaybettim. Şimdi size diyorum ki pırıl pırıl arkadaşlarla yanınızdayım. Halkımıza hizmet etmek için adayız. Biz tek vatanımız var Oda Türkiye Cumhuriyetidir.12Haziran ülkemizin geleceği oylanacaktır. İman edebiyatı yapanlara oy vermememizi istiyorum “ dedi.

Rumeli bir coğrafya değil, bir kültürdür, bir aydınlıktır
Rumeli kökenli CHP genel sekreteri Bihlur Tamaylıgil ise yaptığı konuşmada “ Evet ben sizin kızınız yani içinizden biriyim AKP bir Rumeli arkadaşımızı vekil adayı göstermez iken ben CHP gibi bir partinin genel sekreteriyim bundan dahası olamaz diyerek Rumelili hemşerilerinin kendisini mahcup etmemelerini istedi.CHP genel sekreteriyim.Daha önemlisi Atatürk’ün kızı olarak CHP de siyaset yapmam dır. Bu onurlu mücadelede yer almaktır. Sizlere Türkiye’nin gerçeğini görmenizi geleceğimizin oylanacağı bu secimde CHP’sine oy vermenizi istiyorum. Biz Rumeliliyiz, Rumeli bir coğrafya değil, bir kültürdür, bir aydınlıktır. Onun için Rumeli ve Balkanları iyi anlamak lazım. Biz bu ülkede yaşamaktan onur duyarız. Herkesten bu yanlış düzene karşı durmasını CHP’sine oy vermesini istiyorum. Bizi iktidar yapın bizde hesap soralım “dedi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir