23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Otistik engelliler yeni yerine taşındı

Otistik engelliler yeni yerine taşındı

Otistik Engelliler Yeni Yerine Taşındıkobra

Otistik engelliler Havaalanı Mahallesi’ndeki yeni yerlerini törene açtılar.Açılış törenine katılım yoğundu.Dernek Başkanı ve yöneticilerinin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.

Açılış törenine; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Kızılay Şube Başkanı Lütfü Kahveci, Otistik Çocuklar Eğitim Derneği Başkanı Bekir Sağız, ESDEF Başkanı Süleyman Kahveci ve engelli dernekleri ile birlikte sivil toplum örgütünün temsilcileri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Esenler Otistik Çocuklar Eğitim Dernek Başkanı Bekir Sağız yaptı. Dernek olarak başarılı hizmetlere imza attıklarını belirten Sağız, sözlerine şu şekilde devam etti;

“Bizim derneğimizin Esenler’deki hedefi çocuklarımızı topluma kazandırmak ve onlara gerekli eğitimi vermekti. Bizler de yıllarca bunun mücadelesini verdik derneğimiz kurulduğu günden bu güne kadar gerçekten çok büyük hizmetleri başarmıştır.

Bunlardan birisi derneğimizin girişimleri ve Sayın Kaymakamımızın destekleri ile Esenler’e bir iş okulunun yapılmasıdır. Yine Esenler’deki bir okulun bahçesine Sayın Kaymakamımızın öncülüğünde yapılan terapi havuzunda da derneğimizin girişimleri büyük rol oynamıştır. Onun için başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere derneğimize katkı sunan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum”

Kahveci: herkes engellilerimize destek olmalıdır
ESDEF Başkanı Süleyman Kahveci ise, engelliler ile ilgili herkesin kafasındaki engelleri kaldırması gerektiğini belirterek, “Şuan buraya gelen siz davetlilerimizle bu tür işler değer kazanıyor. Çünkü sizler olmasanız yapılan bu açılışın ne kıymeti ve ne önemi olabilir? Olamaz

Onun için çok değerli katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz tüm kamu kuruluşlarımız gibi artık vatandaşlarımızın da engellilerimize daha duyarlı olmasını istiyoruz. Çünkü engellilerin sadece sıcak bir ilgi ve alakanıza ihtiyaçları var” dedi.

Madenoğlu: Otistiklerin sorunları eğitimdir
Otistik çocukların en önemli sorunlarının başında eğitim geldiğini belirten Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise sözlerine şu şekilde devam etti;
“Otizm sadece Türkiye’mizin değil, bütün dünyanın üzerinde durması gereken bir sorundur. Tabi otistik çocukların en önemli sorunlarının başında eğitim geliyor. Bildiğiniz gibi eğitim faaliyeti de aileden başlayarak devlet tarafından yürütülmesi gereken bir süreçtir.

Esenler’de de otistik çocuklarımızın eğitimine devam ettiği sınıf sayısı 60’tır. Bu çocuklarımızın bir kısmı ise kaynaştırma eğitimine tabidir. Bu çerçevede 13 yaş ve yukarısındaki çocuklarımızın eğitimi çok önem arz etmektedir. Onun için burada devletimize büyük bir görev düşmektedir.

Bu nedenle Esenler’e Otistik Çocuklar İş ve Eğitim Okulu yapan Tacirler Eğitim Vakfı’na bir şükran borcumuz olduğunu düşünüyorum. İşte bu hayırsever vatandaşımızın yaptığı Otistik İş ve Eğitim Okulu da çok yakında hizmete girecektir.
O hayırseverimize ben sizlerin huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Kaldı ki, bu hayırseverimizin yaptığı okulun diğer hayırseverlerimize de örnek olmasını temenni ediyorum”
Protokol konuşmalarının ardından yeni yerine taşınan Esenler Otistik Çocuklar Eğitim Derneği’nin açılış kurdelesini ise Kaymakam Madenoğlu ve beraberindeki davetlilerin kesmesiyle birlikte tören sona erdi

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir