21 Şubat 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Salıcıya: Esenler’den tam destek

Salıcıya: Esenler’den tam destek

Salıcıya: Esenler’den tam destek 

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, yaptığı toplantıyla adaylığını açıkladı. Salıcıya CHP Esenler ilçe örgütü tam destek verdi. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 13 Mayıs’ta gerçekleştirilecek il kongresinde aday olacağını açıkladı. Salıcı, bir gazetecinin “Genel başkanla görüşüyor musunuz, dan destek aldınız mı?” sorusunu da yanıtladı. Salıcı, “İstanbul İl Başkanı olduğum için genel başkanımızla sık sık görüşüyorum. Ben örgütümün desteğiyle aday oldum” dedi.

Salıcı, CHP İstanbul İl Merkezi’nde kendisine destek veren ilçe başkanları ve CHP örgütü ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, bunun bir koltuk mücadelesi değil, yapacakları işlerin doğru bir şekilde ortaya konulabilmesiyle ilgili bir süreç olduğunu söyledi.

Dünyanın değiştiğini, ancak Türkiye’de siyasetin değişmediğini ifade eden Salıcı, Türkiye’de siyasetin sorun çözmediğini, sorunları halının altına süpürdüğünü belirtti.

Salıcı, ”Bu sağ iktidarlar devam ettiği sürece Türkiye’nin bu sorunlarını benim çocuklarım da görürler” dedi.

CHP’nin bir değişim süreci içinde olduğuna işaret eden Salıcı, ”CHP sokakta yok derlerdi, 1 Mayıs günü CHP’nin sokakta nasıl olduğunu görecekler. Bizim yapmak istediğimiz şey; CHP’deki bu değişim sürecini devam ettirmek, bunu nihayetlendirmek ve bunu iktidarla birlikte taçlandırmak” diye konuştu.

İktidarın geçtiği yerin İstanbul’dan başladığına dikkati çeken Salıcı, şunları kaydetti:

”Türkiye’de iktidar olmanın yolu İstanbul’da iktidar olmaktan geçiyor. Eğer biz 2014 yılında İstanbul’u alırsak AK Parti’yi doğduğu yerde, İstanbul’da bitirmiş oluruz. Ben bunun için adayım. Ben bir CHP’linin başka bir CHP’linin koltuğuna aday olduğu dönemin kapanmasını istiyorum. Biz artık AK Partililerin koltuğuna talip olacağız. CHP’lilerin birbirlerine CHP’yi anlattığı dönemin de kapanmasını istiyorum. Bizim artık dönüp bu salonun dışındakilere CHP’nin değişen yüzünü, yeni kadrolarını ve CHP’nin Türkiye’yi iktidara götürecek yaklaşımını anlatmamız lazım.”

-33 ilçe başkanının desteği-

İstanbul İl Başkanlığı’na örgütün öneri ve desteğiyle aday olacağını belirten Salıcı, 33 ilçe başkanının imzasıyla adaylığını ilan ettiğini kaydetti.

13 Mayıs’ta şenlikli bir kongre yapacaklarını dile getiren Salıcı, ”Partiyi bütünleştiren bir iş yapmak zorundayız. Bütün CHP’lilere, aday olacak başka arkadaşlarımız varsa, onlar da dahil olmak üzere herkese kucak açan, kimseyi ötekileştirmeyen, kimseyi dışarıda bırakmayan bir yapıyı el birliği ile İstanbul’da kurarsak, işte o zaman AK Parti’yi yıkarız” dedi.

-Vali Mutlu’nun 1 Mayıs açıklaması-

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun ”Eğer 1 Mayıs günü Taksim Meydanı’na gelecek olan yurttaşlar orada anıtın etrafında milli hassasiyetlerimize aykırı işler yaparlarsa burayı kapatırız” şeklinde ”talihsiz” bir açıklaması olduğunu da söyleyen Salıcı, şunları kaydetti:

”Sayın Valim, orayı siz açmadınız ki siz kapatacaksınız. Orayı emekçiler direnerek açtı. Dolayısıyla oranın kapatılıp kapatılmayacağının kararını verecek olanlar da o direnen emekçilerdir. Yasal olarak serbest bırakılan 1 Mayıs kutlamalarında hiçbir taşkınlık olmamıştır. Bir milli maç kutlamasından daha fazla bir sıkıntı da yaşanmamıştır. 1 Mayıs’a gelenler gayet duyarlı insanlardır. Neyi yaptıklarını bilen insanlardır.”

”Adaylar arasında Hikmet Çetin’in de adı geçiyor. 10’a yakın aday olduğu söyleniyor. Nasıl değerlendiriyorsunuz-” sorusu üzerine Salıcı, ”Şu anda resmi olarak adaylığını açıklayan tek kişi benim. Yarın, öbür gün başka arkadaşlarımız doğal olarak adaylıklarını açıklayabilir. CHP’de aday olmak her CHP’linin hakkıdır. İddiası olan her CHP’li bu iddiasını ortaya koyup aday olabilir. Sayın eski genel başkanımız kendisi de bizim partimizin büyüğüdür. Eğer böyle bir tasarrufta bulunursa saygı gösteririz. Demokratik bir yarış olsun deriz ve CHP’ye yakışan bir kongre yapmaya çalışırız” dedi.

 
 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

İftiracılara yargıdan tokat gibi cevap

Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Esenler Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Şükrü ŞAHİN hakkında mesnetsiz atılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir