25 Eylül 2023 , Pazartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler Askerlik şubesi açıldı

Esenler Askerlik şubesi açıldı

Esenler Askerlik şubesi açıldı
Esenler Askerlik Şube Başkanlığı’nın açılışında Türkiye’deki eğitimi çok yakından ilgilendiren bir durum yaşandı.Törende  “Kapatılan askerlik şubelerinin Milli eğitim bakanlığı’na devir işlemi  gerçekleşti. Bu noktada gerçekleşen Protokol  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer arasında  imzalandı.

Göç nedeniyle nüfusu azalan ve nüfusu yüz binin altına düşen yerlerde Milli Savunma Bakanlığı kapatılacak askerlik şubelerini imzalanan protokol ile ‘bina, müştemilat, arsa ve içindeki malzemeleri ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’na devredecek.
Böylece Türkiye’nin çeşitli illerindeki ilçelerde Milli Savunma Bakanlığı’nın uhdesinde bulunan askerlik şubelerinden kapatılmasına karar verilen 112’si ilk etapta eğitime devredilmiş oldu.  Yüz bin metrekarenin üstünde bir alana sahip kapatılan askerlik şubeleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın incelemelerinden sonra okul olarak eğitim hizmeti verecek.
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın “bu sayı daha da artabilir” açıklamasıyla imzalanan protokol ile devredilen askerlik şubeleri ülkenin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına bir dağılım gösteriyor. Özellikle yeni eğitim yasası ile okul öncesi ve ilköğretim okullarında ciddi sıkıntı yaşandığını ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer bu protokol ile “kısmi bir rahatlama yaşandığını” söyledi.

                               

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz “yılsonuna doğru çıkacak yasa ile askerlik yoklamalarının tek yoklamaya” indirileceğini ve böylelikle “kapatılacak askerlik şubelerinin temmuz itibariyle Milli Eğitime devredilebileceğini “söyledi.  Ayrıca bu   “binaların yapılacak çalışmalarla gelecek eğitim dönemine yetiştirileceğini” iki bakan da ifade ettiler.
Güçlü bir Türkiye olmak için eğitimin şart olduğu saptamasında bulunan iki bakan hayırlı olması dilekleriyle ülkenin eğitimine katkı verecek bu protokolu  Esenler ’de imza altına aldılar…

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir