12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Spora önem veren sporcuyu ödüllendirir

Spora önem veren sporcuyu ödüllendirir

 
 
 
 
 
 Spora ve sporcuya önem veren Esenler Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da  2. Mücadele Sporları ve Cumhuriyet Kupası Müsabakası’na ev sahipliği yaptı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen müsabakada, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi sporcuları, Taekwondo dalında şampiyon oldu.

Esenler Belediyesi tarafından,  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile branş il temsilciliklerinin işbirliğinde düzenlenen 2. Mücadele Sporları ve Cumhuriyet Kupası Müsabakası sona erdi.  Toplam 600 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği müsabakada; dereceye giren şampiyonlar kupa ve madalyalarla ödüllendirildi.
Kemer Mahallesi’nde hizmet veren Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen müsabakalar,  6 Ocak Cuma günü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın start vermesinin ardından başladı.  Müsabakalar kapsamında; Minikler ve Yıldızlar kategorilerinde olmak üzere 3 boyunca Judo, Budokai, Kick Boks, Taekwondo, My Thai ve Wushu (Kunfu) dalında yarışmalar yapıldı.  İlçede spor yapanların sayısını artırmak ve mücadele sporlarını teşvik etmek amacıyla gerçekleşen müsabakalar, heyecan dolu çekişmelere sahne oldu.
İstanbul’da faaliyet gösteren 60 spor kulübünden 600 sporcunun katıldığı müsabakada, sporcular yarıştıkları dallarda şampiyon olabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

 

Taekwondo dalında şampiyon Esenler
Müsabaka sonucunda, Taekwondo dalında Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde eğitim alan sporcular birinci olurken; İstanbul Yavuz Spor Kulübü ikinci, Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü ise üçüncü oldu.
Muaythai dalında ise;  birinci Ayazağa Spor Kulubü, ikinci Kardeşler Spor Kulübü, üçüncü  ise ; Samuray Olimpik Spor Kulübü olmaya hak kazandı.
Yarışmada dereceye giren spor kulüpleri şöyle:

TAEKWONDO

1. ESENLER BELEDİYESİ
2. İSTANBUL YAVUZ SPOR KLÜBÜ
3. BAĞCILAR BELEDİYESİ

MUAYTHAİ
1. AYAZAĞA SPOR KLUBÜ
2. KARDEŞLER SPOR KLÜBÜ
3. SAMURAY OLİMPİK SPOR KLÜBÜ

KİCK BOKS
1. GÜNGÖREN MURAT EKMEKÇİ SPOR KLÜBÜ
2. İSTANBUL KİCK BOKS İHTİSAS
3. AYAZAĞA SPOR KLÜBÜ

WUSHU
1. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE
2. ATAŞEHİR SPOR KLÜBÜ
3. ALPKİNDO SPOR KLÜBÜ

BUDOKAİ
1. DOLUNAY SPOR KLÜBÜ
2. HASKÖY SPOR KLÜBÜ
3.İSTANBUL BUDOKAİ SPOR KLÜBÜ

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir