12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Güreşçilerimize rakip dayanmıyor…

Güreşçilerimize rakip dayanmıyor…

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası Güreş İl Birinciliği Müsabakalarında Esenler’i temsil ederek 8. olan Esenlerli güreşçiler, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti.

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde güreş dalında eğitim alan sporcular, İstanbul Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullararası Güreş İl Birinciliği Müsabakalarında Esenler’i temsil etti. İl genelindeki her bir ilçeden güreşçilerin katıldığı müsabakalarda, 15-16 yaş ile 13-14  yaş kategorisinde, Serbest ve Greko-Romen dallarında mücadele eden Esenlerli toplam 6 güreşçi, rakiplerini geride bırakarak büyük başarılara imza attı.
Zorlu ve heyecanlı geçen müsabakalarda, İstanbul genelinde takım olarak 8. olan güreşçiler, minderde kendi kilolarında yaptıkları güreşlerde büyük başarı göstererek madalyalar kazandılar. Müsabakalarda, Esenler’i temsil eden  6 güreşçiden Salih Ercan 76 kiloda  il birincisi olurken, İsmail Abdullah Ayan 76 kiloda ikinci, bugüne kadar bir çok başarıya imza atarak adını duyuran Mertcan Yıldırım ile Süleyman Bağdat  69 kiloda üçüncü,  Emrah Amirgan 42 kiloda üçüncü, Caner Destan Şenbaş ise 85 kiloda dördüncü oldu.

Güreşçilerden Başkan Göksu’ya ziyaret

Müsabakalar sonrasında kendilerine verdikleri maddi ve manevi destekten dolayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret eden güreşçiler, sevinçlerini Başkan Göksu ile paylaştı.
Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza ve Esenler Belediyesi Spor Kompleksi antrenörlerinden milli hakem Bekir Yüce ile birlikte Göksu’yu ziyaret eden güreşçiler, keyifli ve samimi bir ortamda Göksu ile sohbet ederek Esenler’i en güzel şekilde temsil etmeye çalıştıklarını anlattılar. Güreşçileri tek tek kutlayan Göksu da Esenler Belediyesi olarak güreşçilerin şampiyonalara en iyi şekilde hazırlanmaları için elinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayarak, “Sizlerden, Türkiye ve dünya şampiyonasında da başarı ve madalyalar bekliyoruz” dedi.

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir