6 Aralık 2023 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Şu andaki yatırımlarımızın toplam bedeli 1.200 milyar dolar

Şu andaki yatırımlarımızın toplam bedeli 1.200 milyar dolar

 

 Şu andaki yatırımlarımızın  toplam bedeli  1.200 milyar dolar

Esenler belediye başkanı M. Tevfik Göksu Rumeliler Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde yaptığı Konuşmada Esenler 2 yılda yapılan yatırımların toplam değerinin 1.200 milyar doları bulduğunu belirtti.

2009 Yerel seçimlerinde  belediye başkanlığına seçildikten sonra aradan 2 yılı deviren  M. Tevfik Göksu şimdi halka hesap veriyor. Bu noktada  1999 yılında Mimar Sinan Mahallesinde  Mustafa Yaşar  kurucu başkanlığında kurulan kurulduğun’ dan buyana’ da yaptığı çalışmalarla diğer STK’ ların’ da ilgisini çeken Rumeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Esenler Belediye Başkanı  M. Tevfik Göksu’yu kabul etti.Halka hesap verme programı çerçevesinde ilk konuşmayı Rumeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı A.Fettah  Dindar yaptı.Dindar konuşmasında “1999 yılında kurucu başkanımız sayın.Mustafa Yaşar başkanlığında kurulan derneğimiz aradan geçen 11 yılda oldukça yol kat etti.Bu noktada örneğin. Bu yıl 40 öğrenciye karşılıksız burs,193 aileye Ramazan yardımız,5 57 çocuğun giyimini üstlendik,210 torba kömür yardımı yaptık,ve sel felaketine uğrayan Pakistana 790 parça giysi ve 1200 paket makarna göndererek bir nebze olsun dernekçiliğin yapması gereken ana unsurları yerine getirmeye çalıştık bundan sonrada bu ve bunun gibi aktiviteleri yapmaya devam edeceğiz diyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

AKP Esenler ilçe başkanı Umut Özkan ise yaptığı konuşmada “evet  önümüzdeki Haziran ayının on ikisinde  sandıklar yine önünüze gelecek  yalnız bu sandıkların hem önemi hem de kıymeti çok fazla olacak çünkü 2023 ‘ün inşası bu sandıklardan lehimize çıkacak oylardan geçecektir.Bundan dolayıdır’ ki 2002 yılında göreve gelen AKP iktidarımız aradan geçen 10 yıllık zaman zarfında ne kadar yol kat ettiğimizi biz değil dünya söylüyor.Bundan 10 yıl önce dünyada  randevu  alan bir ülke iken şimdi  ise randevu veren bir ülke durumuna geldik işte on yılda nerden nereye gelindiğinin hesabını siz yapın.Ondan dolayıdır ki ülke liderliğini aşmış,dünya liderliğine soyunmuş olan genel başkanımız  başbakanımız sayın :Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 2023 ‘e hazır bir Türkiye için bu zamana kadar seçimlerde aldığımız oyun üstüne çıkarak destek vermeyi sizlerden arzu ediyorum” dedi.

Esenler  Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise yaptığı konuşmada “Evet bu gün Rumeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde beni kabul etmenizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum diyerek söze başladı.Göksu konuşmasında yaklaşık bir aydır STK ‘lar da başlattığımız halkla buluşma toplantımızın birini burada gerçekleştiriyoruz amacımız yaklaşık iki yıldır göreve geldiğimiz süreçte yaptıklarımızı halka anlatmak  eksik olan eksiklerimizi tamamlamaktır” dedi.Göksu konuşmasını şöyle sürdürdü.Göreve geldiğimizde bizi en çok korkutan seçim beyannamemize de yazmaktan çekindiğimiz havayi elektrik hatlarının yer altına indirilmesi bizim için çok önemliydi işte beklide İstanbul’un  bazı onlara göre en modern ilçelerinde bile havayi hatlar yer altında değil” dedi.  Kendileri için önem taşıyan üç projeye dikkat çeken Göksu:Dörtyol Meydan düzenlemesi,Kaymakamlık  binası ve Belediye binası ve en önemlisi’ de Kentsel Dönüşüm işte en önemli unsurda bu İstanbul muhtemel bir deprem riskiyle karşı karşıya bu bizim için hayati önem taşıyan bir konu bazıları bunun altında bir şeyler arayabilir ancak şunun şurada çok iyi bilinmesi gerekir ki  kimse korkmasın kimsede endişe etmesin Esenlerin öz malı Esenlerlinindir” dedi. Esenler belediye başkanı M.Tevfik Göksu’ nun konuşmasının ardından  sorulara geçildi.Daha sonra Rumelilerin börek ikramıyla toplantı son buldu.Rumeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde düzenlenen toplantıya kendide Rumelili olan Ayhan Bölükbaşı da katıldı.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir