28 Mart 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Şuayip Vardar, meclis üyeleri Cemal Kaya ve Cihangir Kaymakçı’nın katıldığı terörü lanet ile ilgili basın açıklaması

Şuayip Vardar, meclis üyeleri Cemal Kaya ve Cihangir Kaymakçı’nın katıldığı terörü lanet ile ilgili basın açıklaması

 Cumhuriyet Halk Partisi Esenler ilçe başkanı .   Şuayip Vardar,  Esenler belediye meclis üyeleri Cemal Kaya  Cihangir Kaymakçı ve ilçe yöneticilerinin katıldığı  terörü lanet  basın açıklaması    Esenler dörtyol meydanın’da yapıldı.İlçe başkanı Şuayip Vardar’ın okuduğu basın açıklamasını aynen  yayınlıyoruz.

                                                                                                      Değerli Basın Mensupları Türkiye yakın tarihinin en acı günlerini yaşıyor.İki günde 24 mehmetcik ve 5 polis olmak üzere tam 29 şehit verdik.

Bunun yanında ikisi çocuk ikisi büyük olmak üzere 4 de vatandaşımızı kaybettikBundan dolayı bundan dolayı şehitlerimize allahtan rahmet kederli ailesine baş sağlığı yaralananlarada acil şifalar diliyorum.Ben CHP ilçe başkanı olalarak açık söylüyorum Türkiyeyi bu hale getiren AKP ve bunun başı olan Başbakan Erdoğandır.Buna rağmen başbakan hala sorumluluğunu bilmemektedir.2002’de sıfır terör ile aldığı iktidarı 9 yılda kan gölüne çeviren başbakan maalesef sorumluluğu başka yerlerde aramaktadır.Biz bu gün CHP ilçe başkanlığı olarak hükğümete ve sayın Erdoğana bu sorumluluğunu hatırlatıyoruz.Değerli Basın Mensupları:

CHP olarak her zaman ve her dönemde teröre karşı çıktık,Terörün bir insanlık suçu olduğunu ve terörle bir yere varılamıyacağını defalarca söyledik,Her platformda çözüm önerilerimizi ortaya koyduk,siyaset makamının çözüm üretmesi gerektiğini belrittik.

Genel başkanımızın,Parti  yöneticilerimizin ve bizlerin her platformda dile getirdiği bu sözleri,çözüm önerilerimizi herkes duydu ama sayın:Erdoğan duymadı.Zaten o kulaklarını kapamış o kapayınca AKP’de kulaklarını kapatınca dışarıda olanları kimse duymuyor.

Evet CHP olarak açık çek veriyoruz.Ulusal  bütünlük içinde getirilecek her türlü çözüme CHP kesinlikle destek verecektir.

Genel başkanımız sayın:Kemal Kılıçtaroğlu  destek sözünü Ankarada oturan şehit binbaşının babasına ve Balıkesirde elini öptüğü şehit annesine vermiştir.

Hükümet terörü bitirme  konusunda bir öneri getirirse ben söz veriyorum bu öneriyi destekleyeceğim.Biz CHP olarak bu zamanakadar olduğu gibi bundan sonrada sözümüzün arkasındayız.Bu noktada  hükümet çözüm adresi olmaktan çıkmış,sorun üreten bir merkez haline gelmiştir.O nedenle TBMM duruma derhal el koymalı ve Anayasa değişikliği için kurduğu komisyon gibi bir terör komisyonu kurarak bir çözüm üretmelidir.Dünyada sağlıklı çalışan demokrasnliilerde hukukun üstünlüğü ile insana saygının olduğu demokrasilerde iki günde 35 eve ateş düşüren terörün bu kadar azgınlığına derhal dur demek gerekir.CHP ilçe başkanlığı olarak diyoruzki hükümetin gittiği bu yol yol değildir.CHP  Türkiyenin içine düştüğü en kötü günlerinde elini her zaman taşın altına koymuş olup bundan böylede koymaya devam edecektir.  Ondan dolayıdırki CHP dün vardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Esenler ilçe Kadın Kolları Başkanı Güler Kurtulmuş  İlçe başkanı şuayip Vardar’ın basın bildirisini okurken iki gözü iki çeşme ağladığı gözlendi.

Bu günde var yaırnda olacaktır.Çünkü çözümün adresi CHP’dir.Bu noktada hepinize saygı ve sevgiylerimi sunuyorum”dedi.CHP Esenler ilçesinin basın bildirisini okumasının ardından sessizce dağıldılar.Yalnız ilçe başkanı Şuayip Vardar’ın basın bildirisini okuduğu an ilçe kadın kolları başkanı Güler Kurtulmuş’un iki gözü iki çeşme ağlaması gözlerden kaçmadı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir yorum

  1. bu kadın 2 li oynuyor numaracı 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir