1 Nisan 2023 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Şükrü ŞAHİN , Bağ-Kur borcu olan esnafı uyarıyor.

Şükrü ŞAHİN , Bağ-Kur borcu olan esnafı uyarıyor.

Şükrü ŞAHİN, Bağ-Kur borcu olan esnafı uyarıyor11059640_10206651341150135_861293687489892847_n
Bu noktada Esenler SGK Müdürü Mehmet Sarı ve Erol Köktaş    ile Esnaf Odasında bir araya gelen Esnaf Odası Başkanı Şükrü Şahin   yaptığı toplantı sonrası Esenler SGK ile birlikte hareket etme kararı aldılar.  Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Şükrü Şahin, Toplantı sonrası yaptığı açıklamada Evet 6645 sayılı yasa geği re  Bağ-Kur borçlarının silineceği duyurusunu yaptı. Bağ-Kur borçlarının silinmesi ile ilgili  gereken şartların Esenler Esnaf Odasın’dan ve Esenler Sosyal Güvenlik Kurumundan  öğrenilmesi gerektiğini ifade eden Şahin”Evet

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından önerilerek meclise sunulan va daha sonra yasalaşan    6645 sayılı kanun hakkında konuşan Şahin bu nokta’da geçmiş yıllar’dan gelen Bağ-Kur  borcu siliniyor”dedi. Esnaf Odası Başkanı Şükrü Şahin devlete Bağ-Kur prim  borcu olduğu için emekli olamayan veya hastane hizmetlerin’den yararlanamayan   esnafımızın prim  borçların’dan kurtulması için yapılacak işlemler belirlendi. Söz konusu yasanın önemine dikkat çeken Şahin bazı esnaf kardeşlerimizin  “60 bin liraya yakın geçmişe dönük  Bağ-Kur prim   borcu bulunmaktadır.Bu nokta’da bu tür borcu olan esnafımızı  tek tek bilgilendiriyoruz.” dedi.

BORÇ SÜRESİ EN AZ 12 AY
Esnaf Odası Başkanı Şükrü Şahin’in yaptığı açıklamaya göre sağlanması gereken en önemli şartın, borç süresinin en az 12 ay olması gerekiyor. Şahin, “Borçları sildirmek için 3 ay gibi bir süre var. 31 Temmuz’a kadar isteyenler başvuru yapabilir. 30 Nisan 2015 tarihi itibariyle geriye dönük en az 12 ay borcu olması gerekiyor.” dedi.
BAŞVURULAR SGK ESENLER ŞUBESİ’NDEN
Esenler’deki esnafın yasadan faydalanması için başvuru yapması gerektiğini belirten Şahin, “Başvuruların SGK Esenler Şubesi’nden yapılması gerekiyor. Esnafımızın yardıma ihtiyacı olduğu bir noktada Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak her zaman yanında oluyoruz. Bizi anlamadıkları bir noktada arayabilirler.” Şeklinde konuştu.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir