3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / TOMURCUK ORTAOKULU DESTAN YAZDI

TOMURCUK ORTAOKULU DESTAN YAZDI

TOMURCUK ORTAOKULU DESTAN YAZDI

Tomurcuk Ortaokulu öğrencileri Çanakkale’de düşmana karşı yazılan destanı yaşatmak adına Tiyatro, koro ve şiir gösterilerinden oluşan bir gösteri hazırladı

Tomurcuk Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri Çanakkale ruhunu yaşatmak adına Kadir Topbaş Kültür Merkezinde muhteşem bir gösteri hazırladı. Tiyatro, koro ve şiir çalışmalarının olduğu programa Esenler Milli Eğitim Şube Müdürü Murat GÖZÜDOK, Eğitimci-Yazar Metin KORKMAZ, Tomurcuk Eğitim Kurumları Genel Merkez İdarecileri, Vatan İlmi Araştırmalar Derneği Başkanı Coşun Şahin, veliler ve öğrenciler katıldı.

Program istiklal marşı, saygı duruşu ve kuran-ı kerim tilavetiyle başlayıp, izleyenleri duygulandıran şiirler ve piyeslerle devam etti. Çanakkale hakkında birçok kitabı olan Eğitimci-Yazar Metin KORKMAZ’ ın konuşması ve sunumuyla salonda adeta Çanakkale ruhuna şahitlik edildi. Program Çanakkale türkülerinin söylendiği koroyu dinledikten sonra konuklara hediye takdimi ile son buldu.

Eğitimci-Yazar Metin KORKMAZ program sonrasında ise ‘’Destan Yazan Kahramanlar’’ isimli kitabını gösteriye gelenler için imzaladı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir