23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Yardımlar afet bölgesi Pakista’na

Yardımlar afet bölgesi Pakista’na

 Esenler Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak Pakistan’a yardım kampanyası başlatılmasına karar verdi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu bir aylık maaşını, meclis üyeleri de bir aylık huzur haklarını bağışlayarak kampanyaya katıldı. Esenler’deki kampanyada 2 milyon lira değerinde ayni ve nakdi yardım toplanması hedefleniyor.            

Dost ve kardeş ülke Pakistan’da 2 Ağustos 2010 tarihinde başlayan ve günlerce devam eden sellerden 20 milyon civarında Pakistan vatandaşının etkilendiği,  2.000’in üzerinde insanın hayatını kaybettiği felaketle ilgili başlatılan yardım kampanyalarına Esenler de katıldı. Esenler Belediye Meclisi, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun başkanlığında olağanüstü toplanarak Pakistan’a yapılacak yardım konusunu görüştü. Ak Parti, Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi gruplarının da tam desteği ile Pakistan için ilçede bir yardım kampanyası başlatılması ve bu konuda Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, duyarlılıklarından dolayı tüm meclis üyelerine teşekkür ettikten sonra, Esenler’de yürütülecek yardım kampanyasının altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirtti ve, “İnşallah, yürüteceğimiz kampanya ile kısa sürede nakdi ve ayni yardımlar toplayarak Ramazan Bayramı öncesi gemi veya tırlarla Pakistan’a ulaştırarak oradaki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya çalışacağız” dedi.

2 milyonluk yardım

Hiçbir parti, kurum ve kuruluş gözetmeksizin tüm Esenler halkı ile yürütecekleri kampanyada 2 milyon lira değerinde ayni ve nakdi yardım toplamayı hedeflediklerini söyleyen Göksu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu konuda tüm belediye meclis üyelerimizden, sivil toplum örgütlerimizden ve halkımızdan tam destek bekliyorum. Meclis üyelerimizin, kendi köylerinde, eş, dost ve akrabalarının başlarına böyle bir felaket geldiğinde hangi gayreti göstereceklerse Pakistanlı kardeşlerimiz için de aynı gayreti göstereceğine inanıyorum. Bu gayreti gösterilim ki bu asrın felaketinde Pakistanlı kardeşlerimizin bayramlığını, içeceği çorbayı biz götürelim. Kurtuluş Savaşı sırasında nasıl onlar bize kalplerini ve yüreklerini açmışsa biz de onlara aynı vefayı gösterelim. Esenler’den Pakistan’a kardeşlik ve dostluk köprüsü kuralım”.

Kampanya için Esenler’in belli merkezlerinde yardım noktaları hazırlanacağını ve bunların asılacak bez afişlerle duyurulacağını söyleyen Göksu, “Mübarek Ramazan ayında biz iftarlarımızı huzur içinde yaparken onlar, bir lokma ekmeğe, bir bardak suya muhtaç. ‘Dost ve Kardeş Pakistan’ sözü havada kalmamalı. Bizi en zor zamanlarımızda yalnız bırakmayan Pakistan’a karşı vefa borcumuzun hiç değilse bir kısmını ödemeliyiz. Gün bugündür… Pakistan’a yardım eli uzatma günüdür” şeklinde konuştu.

Ak Parti, Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi grubu adına yapılan kısa açıklamalarda da felaketin büyüklüğüne dikkat çekilerek, duyarlı herkesi kampanyaya katılmaya davet ettiler.

Başkan maaşıyla katıldı

Esenler’de yürütülecek Pakistan’a yardım kampanyasına, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu bir maaşıyla, belediye meclis üyeleri de bir aylık huzur haklarını bağışlayarak katıldılar. Kampanyanın yürütülmesi için bir grup kurulduğu ve toplanan yardımların ilk etabının Ramazan Bayramı öncesi Pakistan’a ulaştırılacağı bildirildi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir