23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Rumeliler Sultangaziyi’de feht etti

Rumeliler Sultangaziyi’de feht etti

Geçenler’de Esenler yaşayan Rumelilerin doyasıya eğlenmesin’den sonra İstanbul’un diğer ilçeleri’de harekete geçti.Bu noktada   İstanbulun yeni ilçelerinden Sultangazi Belediyesi’nin Ramazan Etkinlik Çadırı’nda önceki gün düzenlenen Anadolu’nun Renkleri/Rumelililer Gecesi, coşkulu anlara sahne oldu.
Tek Rumeli TV tarafından canlı olarak yayınlanan geceye Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım, Tek Rumeli TV sahibi Atilla Baykal, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda Sultangazili katıldı.

Rumeliler

TÜRKÜLERE EŞLİK ETTİLER

Rumelililer Gecesine katılanlar, Rumeli türküleri ile ünlü sanatçı Arif Şentürk’ün seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle coşkulu anlar yaşadılar. Zaman zaman Şentürk’e eşlik ederek Arda boylarına uzanan katılımcılar, ünlü sanatçıyı alkış yağmuruna tutular. Sanatçı Esma Pınar Say’ın da eserleriyle renk kattığı programa Tek Rumeli TV aracılığıyla yurdun dört bir yanından canlı telefon bağlantıları yapıldı.

rumelile

ALTUNAY’DAN TEŞEKKÜR

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, her gün farklı bir etkinlikle Sultangazililere coşkulu anlar yaşatan Ramazan Etkinlik Çadırı’nda yapılan Rumelililer Gecesi’nin de beklendiği gibi büyük bir katılımla gerçekleştirilmesinin kendisini memnun ettiğini söyledi. Ramazan akşamlarının birlik ve beraberlik içerisinde, kültürel etkinliklerle dolu dolu yaşandığını ifade eden Başkan Altunay, “Bu güzel günde bizlere eşlik eden bütün Sultangazililere ve Rumeli türküleriyle gecemizi renklendiren sanatçılarımıza teşekkür ediyorum.

rumeliler

Etkinlik çadırımız Ramazan Bayramı’na kadar bu tür kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdürecek” dedi.

rumeliler

rumeliler

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir