22 Mayıs 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / 2011 belediye bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi

2011 belediye bütçesi oy çokluğuyla kabul edildi

Esenler Belediye Meclisi 2011 bütçesini görüşmek üzere toplandı. Oturumda ilk olarak bir önceki birleşime ait tutanak özeti okundu ve oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra gündemdeki bütçe kararnamesi okunarak ilgili maddelerin görüşülmesine geçildi.

Ak Parti Meclis Üyesi Yusuf Zabun tarafından okunan bütçe kararnamesi tek tek oylandı. CHP Meclis Üyeleri Cemal Kaya ve Cihangir Kaymakçı maddeler hakkındaki görüşlerini bildirdi.

 Daha sonra söz alan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, ‘Bütçe artışını fakir halktan değil, ekonomik gücü yetenden alıyoruz. Bu da bizim çok çalışmamızın bir karşılığıdır. Biz bu belediye için emek harcadığımızdan halkımız da ödemelerini zamanında yapmaya başladı. Artık Esenler’de oturmuş olan bu anlayış bütçemizin büyümesine katkı sağlamıştır.’ diye konuştu.

Aydın ayrıca belediye olarak alacaklarına sahip çıktıklarını belirterek, hane hane dolaşarak eksik beyanı olan vatandaşlarla uzlaşmaya varıldığını ifade etti. Bütçenin yaklaşık yüzde 30’luk bir kısmının temizlik işlerine harcanması ile ilgili soruları da yanıtlayan Faruk Aydın, temizlik konusunun bir belediyenin en temel işlerinden biri olduğunu vurgulayarak, 2011 yılında Geri Dönüşümden elde edilecek olan gelir ile bu oranın düşürülebileceğini ve Kemer Mahallesi’nin çöpünün bedava toplanabileceğini sözlerine ekledi.

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın ayrıca belediyenin borçlarına ilişkin açıklamalarda da bulundu. Aydın, ‘Meclis kararı olmadan teknik anlamda borçlanma yapmamız imkânsız. Sadece göreve ilk geldiğimiz dönemde borçları düzenleyebilmek adına 7 Milyon TL’lik bir borç yaptık ve bunu taksitlendirdik. Ödemeleri hala devam ediyor.’ dedi.

 Meclis Üyeleri’nin 2011 yılı tahmini bütçesi ile ilgili görüşlerini belirtmelerinin ardından bütçenin tamamı oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada Esenler Belediyesi’nin 124 Milyon 400 bin TL’lik 2011 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir