22 Haziran 2024 , Cumartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / 31 Marta dikkat

31 Marta dikkat

31 Marta dikkat

İstanbul’un simgelerinden Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Galata Kulesi ilebirlikteTürkiye’nin öncü şirketleri 31 Mart’ta 60dakikaboyuncaışıklarını söndürecekWWF (DoğalHayatıKoruma Vakfı)TürkiyeGenel Müdürü Tolga Baştak,DünyaSaati(Earth Hour)kampanyasının, 2007 yılında Avustralya’da, iklim değişikliğiyle mücadeleyedikkatiçekmek için yönetimlerin, kurumların ve bireylerin kötü gidişata ”dur” demek adına ışıklarını birsaatliğinekapatmasıyla başladığını söyledi.

Dünyanın geleceği için milyonların bu kampanyaya yoğun olarak katılacağına inandıklarını ifade eden Baştak, şöyle devam etti:

”WWFTürkiyeolarak bu senekampanyayaözelvekampanyatemasıyla paralel bir fikirden yola çıkarak karanlıkta çalışan bir web sitesi tasarladık. Bu site,havakarardıktan sonra ancak bulunulan ortamdaki ışıkların kapatılmasıyla aktif hale geliyor. Bu yılTürkiye’denDünyaSaatikampanyasınakatılacak herkese 31 Mart’ta yıldızların birsürpriziolacak” diyekonuşanBaştak, karanlıkta çalışan web sitesini ziyaret edipkatılımformunu dolduranDünyaSaatikatılımcıları, bu yıl çevre sorunlarına duyarlılıklarını göstermenin yanı sırafarklıbir deneyim yaşayacaklarını da ifade etti.

WWFTürkiyeGenel Müdürü,Sürprizetanık olmak için herkesi 31 Mart akşamına kadarkampanyayakatılmaya ve ışıkların söndüğü an olan 20.30’da karanlıkta çalışan web sitesinde buluşmaya davet etti.

Boğaziçi Köprüsü de kararacak, Galata Kulesi de

Son iki yıldır uluslararası bilinirliğesahipolan Boğaziçi Köprüsü’nün bu yıl yinekampanyayakatılacağını belirten Baştak, ”Boğaziçi Köprüsü’nün yanı sıra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü deDünyaSaati’nin Asya’dan Avrupa’ya geçişini simgeleyecek. Bu yıl ilk defa Galata Kulesi de ışıklarını kapatacak” diyekonuştu.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir