28 Mart 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / 42 Yıllık Hasip Dinçsoy İlköğretim okulu yıkıldı

42 Yıllık Hasip Dinçsoy İlköğretim okulu yıkıldı

  42 Yıllık Hasip Dinçsoy İlköğretim okulu  yıkıldıhasip

 Adını 1927 yılında İstanbul’da Maarif (Milli Eğitim) Müdürlüğü görevinde bulunmuş olan HASİP DİNÇSOY’ dan almıştır

  İlk açıldığın’da   tek derslikli bir okul olarak  Esenler köyünün ilk ve  okulu iken, 1971–72 Eğitim Öğretim yılın’da 18 Derslikli  ilkokul olarak yapılmış  daha sonra Esenler ilçe olduktan sonra  1996 yılın’da da  yapılan istimlâk çalışması  yoluyla   bahçesi   bir vakıftan özel idarece satın alınmıştır. 1997 yılın’da da Okul Koruma Derneği bir dört derslik daha ilave ederek  8 yıllık İlköğretim okuluna dönüşmüş   taki bu güne kadar ülkemize hizmet eden Esenler’in eğitim ve öğretimde en iddialı konumunda olan ” HASİP DİNÇSOY “İlk Öğretim Okulu bu gün yıkıldı.Esenler’deki Meydan çalışmalar nedeniyle yıkılan okul’da eğitim ve öğretim yapan öğrenciler 2013-2014 yeni sezonda eğitim ve öğretime  Esenler Menderes Mahallesin’de yapılan başka okulda eğitimlerine devam edecekler.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir