18 Haziran 2024 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Göksu: bir dizi incelemeler’de bulundu

Göksu: bir dizi incelemeler’de bulundu

Göksu: bir dizi incelemelerde bulunduIMG_2008

İlçede inşaatı devam eden yeni Belediye Binası, Hükümet Konağı ve Esenler Kongre Merkezi’nde incelemelerde bulunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler kabuğunu kırdı” dedi.

Esenler’in 19 senedir hasretini çektiği Belediye Hizmet Binası, Hükümet Konağı, Kongre Merkezi ve Bölge Parkı çalışmalarında son aşamaya gelindi. İlçede yapımı devam eden alanlarda incelemelerde bulunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya, Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, Genel Koordinatör Mehmet Çelik, Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, Fen İşleri Müdürü Nihat Karataş, İmar ve Şehircilik Müdürü Adil Şenden, Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Saç, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kürşat Gülrenk ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İbrahim Şahin eşlik etti.

19 YILLIK HASRET: HÜKÜMET KONAĞI

İncelemelere ilk olarak Nene Hatun Kongre Merkezi’nden başlayan Belediye Başkanı Göksu, 8 milyon 750 bin TL’ye mal olacak Kongre Merkezinin, Esenler’e yeni bir renk kazandıracağını söyledi. Uluslararası düzeyde bir Kongre Merkezinin Esenler’e kazandırılacağını belirten Göksu, “Kongre Merkezi, altındaki 475 kişilik otoparkı, 1000 kişilik kültür merkezi, 500 kişilik restoranı ve güzel mimarisi ile Esenler’in kültür tüketimini en üst düzeye çıkaracak” dedi. Menderes Mahallesi’nde toplam 12 bin metrekare kurulu alan üzerine yapılan Menderes Bölge Parkında da incelemelerde bulunan Başkan Göksu, yetkililerden bilgi aldı. Buradan Hükümet Konağı inşaatına geçen Başkan Göksu, Esenler’in ilçe olmasından bu yana Hükümet Konağı’nın olmadığını ve belirtti.

ESENLER KABUĞUNU KIRDI

Son olarak Birlik Mahallesinde yapımı süren Belediye Hizmet binasında incelemelerde bulunan Başkan Göksu, “Yeni Belediye binasına taşınmamız ile eski belediye binamızı Türkiye’de bir ilk olacak Sivil Toplum Sarayı yapacağız” dedi. Göreve geldiği zaman ilçede okulların dışında bir tek kamu binası olmadığını söyleyen Göksu, giderilen eksikliklerle birlikte Esenler’in kabuğunu kırdığını söyledi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir