21 Mart 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / ALAN DEĞİŞKLİĞİNDE, SINIF ÖĞRETMENİ KÖKENLİ İDARECİLER MAĞDUR EDİLİYOR…

ALAN DEĞİŞKLİĞİNDE, SINIF ÖĞRETMENİ KÖKENLİ İDARECİLER MAĞDUR EDİLİYOR…

ALAN DEĞİŞKLİĞİNDE, SINIF ÖĞRETMENİ KÖKENLİ İDARECİLER MAĞDUR EDİLİYOR

     Türk Eğitimsen İstanbul  9 Nolu Şube Başkanı Enver Demir Alan değişikliğin’de Sınıf Öğretmeni Kökenli İdarecilerin Mağdur Edildiğini savundu.Konuyla ilgili gazetemize bir basın bildirisi gönderen Demri MEB Alan değişikliği kılavuzunda yer alan açıklamalarla ilgili olarak; Yöneticilerin Kendi kurumunda atama branşı sınıf öğretmeni olanlar, mezun oldukları alan ya da yan alanları farklı olanlar kendi kurumunda boş norm olması koşuluyla alan değişikliğinde bulunabilecekler ve yöneticilik görevleri üzerinden alınmayacak.

     Bu hükme göre; boş normu yoksa kendi kurumuna alan değişikliği için  başvuramayacak. Bilinmektedir ki; yöneticilik görevi üzerinden alınamayacağı için bu normu bir yöneticinin doldurma ihtimali bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu norma bir öğretmen ataması daha yapılacaktır. Oysa;  bir yöneticinin atama yönetmeliğinde yer aldığı şekilde, o kurumda maaş karşılığı ders okutabilmesi şartı gibi boş ya da dolu normun bulunması yeterli olmalıdır. Atanma isteğinde bulunulacak normun boş olma şartı, bir çok sınıf öğretmeni kökenli okul yöneticisinin branş değişikliği hakkını kullanamamasına sebep olacaktır. MEB. nın Alan değişikliği Kılavuzunda bir değişiklik yaparak,” Okul Yöneticisinin değişikliğini istediği alan dersinin normunun o kurum da bulunması yeterli olmalıdır ” hükmünü eklemesi, ortaya çıkan mağduriyetleri giderecektir.”dedi.

                                                                                Enver DEMİR

                                                                       Türk Eğitim-Sen İst.9 Nolu

                                                                                Şube Başkanı

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir