12 Nisan 2024 , Cuma
Anasayfa / Esenler Haberleri / Av.Umut ÖZKAN Şükrü ŞAHİN’in konuğu oldu

Av.Umut ÖZKAN Şükrü ŞAHİN’in konuğu oldu

Av.Umut ÖZKAN Şükrü ŞAHİN’in konuğu olduGetAttachment

AK Parti Esenler İlçe Başkanı Av. Umut Özkan, Esenler’de bulunan ve ulusal yayın yapan TV 2000’in canlı yayın konuğu oldu.

Gazeteci-Yazar Şükrü Şahin’in sunduğu ‘Başkan Ne Dedi?’ programının konuğu olan Özkan; Çözüm Süreci, Reyhanlı saldırıları, yaklaşan yerel ve genel seçimler, Suriye’deki gelişmeler ve sivil anayasa hakkında açıklamalarda bulundu.

“ETNİK FARKLILIĞIMIZ AK PARTİ’NİN ZENGİNLİĞİDİR”yv 2000

Terörün, Türkiye’nin yıllarca süregelen sorunu olduğunu ifade eden Özkan “ 30 yıldır Türkiye’nin başında bir terör belası var. Hiçbir ülkede böyle birşey yok göremezsiniz bu durumu. Yıllarca analar ağladı, eşler ağladı şehitlerimize. Sürecin diğer bir boyutada buydu aslında ‘artık analar, bacılar ağlamasın’. 4 ayı aşkın süredir ülkemiz topraklarında çatışma yok çok şükür. Aslında varılmak istenen hedefte budur. Kimsenin burnu dahi kanasın istemiyoruz. Bu süreci farklı değerlendiren ve o doğrultuda söylemlerde bulunanlar var. Bu süreç, Türk-Kürt sorunu değildir. Bu topraklar üzerinde de hiç öyle bir sorun olmamıştır. Partimiz içinde Kürt, Türk, Alevi, Sünni herkes görev almaktadır. Etnik farklılığımız da AK Parti’nin zenginliğidir” dedi.

“TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ VE DEMOKRATİKLEŞMESİNİ İSTEMEYEN MİHRAPLAR VAR”

Başbakan Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesi Reyhanlı’da meydana gelen ve 50’nin üzerinde sivilin ölümü ile sonuçlanan terör saldırılarının gizli mihraplar tarafından yapıldığını ifade eden Özkan “ Türkiye’nin büyümesini, demokratikleşmesini ve sivil bir anayasanın yapılmasını istemeyen mihraplar ve eller var” dedi.

2013’TE REFERANDUM OLABİLİR

Yaklaşan yerel ve genel seçimler hakkındaki açıklamasında referanduma gidilebileceğini ifade eden Özkan “ 2013’ün Eylül ve Ekim ayında referandum olabilir. Ve seçime gidilebilir” dedi.”

SURİYE’YE KARŞI İNSANLIK GÖREVİMİZİ YAPIYORUZ

Suriye’deki insanlık dramı hakkında açıklamalarda bulunan Özkan “ Toplumun Suriye konusunda ne dediği önemli.Çanakkale’ye gittiğinizde mezar taşlarının üzerinde Şam yazıyor Halep yazıyor. Yıllar önce ecdadımıza yardım ederlerken bizimle birlikte savaşırlarken iyilerdi de şimdi mi kötü oldular. Bizler zaten millet olarak misafirperver insanlarız. Dedelerimize yardım eden Suriyeli vatandaşlara bizde şimdi insanlık görevimizi yerine getiriyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN ANAYASAL DEĞİŞİME ŞİDDETLE İHTİYACI VAR

Anayasa’nın ‘herkesi kucaklayan bir anne-baba gibi olması gerektiğini söyleyen Özkan “ Milletimiz artık askerlerin yaptığı anayasa ile yaşamak istemiyor. Darbe yapılıyor, anayasa yazılıyor.Başbakanlar asılıyor, anayasa yazılıyor. Millet artık bu baskıcı metodlarla yazılmış bir anayasa ile yaşamak istemiyor. Anayasanın bütünleyici, tamlayıcı ve insanı kuşatması lazım. O nedenle Türkiye’nin anayasal değişime şiddetle ihtiyacı var. Anayasa bir toplumun sözlaşmesidir. O nedenle toplumun hemfikir kaldığı bir anayasa gerekmektedir” dedi.

Özkan, programın sonunda ise seyircilerden gelen soruları yanıtladı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir