28 Haziran 2022 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Balkanlar Piknikte buluştu

Balkanlar Piknikte buluştu

 Balkanlar Piknikte buluştu 

Rumeli Balkan Federasyonun  her yıl sürdürdüğü geleneksel piknik şöleni bu yıl da yapıldı.Pikniğe gelen konuklar türküler ve  halaylarla oldukça coştu ,Balkan Rumelileri, Balkanlara bizden selam olsun diye haykırdılar.

Rumeli Balkan Federasyonunun  pikniği her yıl olduğu gibi  neşe, sevgi kardeşlik hepsini alanda yakalamak mümkündü v   Genel Başkan  Ayhan Bölükbaşının  sahaya gelen konuklarıyla  tek tek ilgilenmesi gözler’den kaçmadı.Piknik ve şölene   gelen  yerel siyasetçilerin ve sivil toplum örgütlerinin buluşarak, vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkılması yönünde  noktasın’da mesajlar vermesi gönüllere su serpti.

Kemerburgaz Piknik alanında her yıl olduğu gibi bu senene de toplanan binlerce Rumelili vatandaşlar pikniklerini yaptılar ve doyasıya eğlendiler.

Rumeli Balkan Federasyonunun düzenlediği piknik ise katılımcıların yoğun ilgisi dolayısıyla alanın dolup taşmasına neden oldu. Rumelilerin pikniği coşkuyla başladı ilerleyen saatlerde Rumelili sanatçıların şarkı ve türküleriyle piknikçiler doyasıya eğlendi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Rumelilerin pikniği siyasetçilerin akınına uğradı. Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Tum siyasi Partilerin yönetici ve milletvekilleri adayları geniş bir halk kitlesiyle buluşma imkânı buldu. Esenler Belediye başkanı, Eyüp  Belediye Başkanı, Kâğıthane Belediye Başkanı ve Siyası Parti İlçe Başkanlarının yanı sıra Rumelililerin pikniğime katılan iktidar ve ana muhalefet Milletvekilleri Federasyon Başkanı Ayhan Bölükbaşı ve Esenler Rumelililer dernek başkanı Fettah Dindarı kutlayarak kürsüden birlik ve beraberlik mesajları veren konuşmalar yaptılar.

İktidar ve muhalefet milletvekilleri birlik beraberlikten söz ederek Rumelili vatandaşların önemine vurgu yaptılar. Geçmişten günümüze ülkemizde gelişen olayları değerlendirdiler. Bu etkinliğe emeği geçen başta Balkan Rumeli Federasyon Başkanı Ayhan Bölükbaşı’na, Esenler Rumeliler Derneği başkanı Fettah Dindar’a ve pikniğe katılan tüm vatandaşlara teşekkürlerini yaptılar.

Esenler Belediye Başkanı piknik alanına girdiğinde misafir kabul çardağında oturan Esenler ilçesinin siyasi parti ve sivil toplum temsilcilerinin yanına uğramadan, selam vermeden geçmesi pikniğe katılanların ve çardakta oturanların moralini bir hayli bozdu. Bu görüntü bizimde dikkatimizden kaçmadı.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

Kırşehir tarihinin en yüksek aylık ihracatına imza attı.

Kırşehir tarihinin en yüksek aylık ihracatına imza attı. Bu rakam aynı zamanda Cumhuriyet tarihinin en yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.