25 Eylül 2023 , Pazartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Basın Trafik kartlarına bu günden itibaren öncelik hakkı tanındı

Basın Trafik kartlarına bu günden itibaren öncelik hakkı tanındı

Basın trafik kartı sahiplerine trafikte kolaylık sağlayan yeni düzenlemeye ilişkin protokol, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında imzalandı.

 

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Genel Müdürlük Basın Merkezi’nde düzenlenen imza töreninde, basın mensuplarının uygun ortamda görev yapmaları için gerekli imkânların sağlanmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Karakaya, bu kapsamda imzalanacak protokolle Basın Trafik Kartı sahiplerine güzergah ve kavşaklarda geçiş kolaylığı, trafiği aksatmamak şartıyla durma, duraklama ve park etme gibi kolaylıklar sağlanacağını bildirdi.

Murat Karakaya, “Yeni protokolle basın mensuplarımızın görevleri sırasında trafik açısından sıkıntı yaşamayacaklarını tahmin ediyorum. Çünkü bu protokolün uygulanmasında değerli emniyet mensuplarımızın gereken hassasiyeti titizlikle göstereceklerine inanıyorum” diye konuştu. Yeni basın trafik kartlarını da tanıtan Karakaya, bu kartların kişiye özel olacağını ve üzerinde sahibinin fotoğrafının yer alacağını belirtti. Karakaya, taşınması daha kolay olan yeni kartların, ücretsiz dağıtılacağını bildirdi.

Basın Trafik Kartlarına öncelik hakkı

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İsmail Baş da basın çalışanlarının kamu görevini yerine getirdiklerini, bu nedenle basına görevini yerine getirirken gerekli kolaylığı göstermek durumunda olduklarını ifade etti. Basın çalışanlarına, yoğun trafikte öncelik tanınacağını kaydeden Baş, “Biz basın mensuplarına, görevlerini yerine getirirken, göreve gitmeleri koşuluyla her türlü kolaylığı sağlayacağız” dedi

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir