3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Benim veremeyeceğim hiç bir hesabım yok

Benim veremeyeceğim hiç bir hesabım yok

Sevgili esnaf kardeşlerim Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerine 2 gün kala hakkımda rakibimizi etkilemek amacı ile  bazı internet haber sitelerinde  çeşitli haberler yayınlanmaktadır. Ancak şu çok iyi bilinmelidir ki Şükrü ŞAHİNİN veremeyeceği hiç  bir hesap yoktur. Çünkü ben yüce adalete güveniyorum konunun aslı 52. 48.120 değil  52.binliradır . Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Esenler Kredi ve Kefalet Kooperatifine verilmek üzere 2003 yılında 25 bin lira  üst birlikten yetki istenerek yönetim kurulu kararı ile o dönemim Genel Sekreteri ve Dönemin Başkanın imzaladığı ekte olan banka talimatı mevcut olup o dönemde yazılan her hangi bir çek olmadığı gibi konu ile ilgili  benim uzaktan ve yakından yöneticisi olmamın dışında  ilgim ve alakam yoktur.

Diğer konu ise 2011 yılında gerçekleşen mevzudur. 2011 yılında Kooperatifin kapalı olmasından dolayı  mali krize girmiş  olup yönetim kurulu kararı ile üst birlikten istenen  borçlanma yetkisi neticesinde  bu borçlanmaya istinaden   biri 5000 TL diğeri’ de 22.000 TL olmak üzere  şahsımın ve dönem başkanımızın imzası ile  adıma 2 adet çek keşide edilmiş olup bu miktar  bankadan çekilerek gereken yere  teslim edilmiştir. Konu 2022 yılı 1 ayından yapılan  genel kurula getirilmiş olup genel kurula katılan bütün esnafların oylamaları sonucu kooperatifte gözüken ancak muhasebe kayıtlarının düzgün tutulmaması sonucu kayıtlara girmeyen bu alacak genel kurula katılan esnafların tamamının oylamaları neticesinde hiç  bir ihtiraz olmadan kabul edilmiş daha sonra  genel kuruldan hemen sonra bakanlığa bazı sahte isimler bazı gerçek isimlerle cimere ve ticaret bakanlığına yapılan 11 şikayetler  sonucu müfettiş odamıza  gelmiş müfettiş incelemiş  konuyu savcılığa sevk etmiş olup bundan sonrası  yüce adaletin elinde   olduğu için adaletin  vereceği  kararını beklemekteyiz.

Müfettiş raporu kesin hüküm değildir.

Şöyleki:2003 Yılına atfedilen suçlamanın benimle  uzaktan ve yakından ilgisi yoktur. Müfettiş raporunda 2003 yılında yazılan çeklerden ve bu çekleri benim çektiğim yazılmaktadır .Ancak o  yazılan hiçbir çek olmadığı gibi   benimde imzamın olmadığı ve dönemim genel sekreterinin ve başkanın banka talimat yazısı  vardır.

2011 Yılına gelince o dönem de üst birlikten alınan izin ile ve yönetim kurulu kararı ile kooperatife  verilmek üzere  2 adet iki imzalı  çek yazılmış   bu çeklerin  biri beş bin, diğeri ise yirmi yedi bin liradır.

Madem ben zimmet yaptım o dönemin yöneticileri ,denetim kurulu üyeleri   benden niye hesap sormamışlar. Ben 2013 yılından kooperatif 2014 yılın dada esnaf odası başkanı oldum. Tekrar ediyorum konu yargıdadır yargının vereceği kararı

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir