21 Mart 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / DTP ‘destekli bağımsız aday seçim büroları açtı

DTP ‘destekli bağımsız aday seçim büroları açtı

Emek, Özgürlük ve Demokrasi Buloğu olarak desteklenen   24.parlamenter olarak meclise girmek içim mücadele eden Sırrı Süreyya Önder Esenlerin  6 mahallesinde  seçim bürosu açtı Seçim bürolarının açılışı için aralarında Sırrı Süreyya  Önder`in de bulunduğu yüzlerce kişi konvoy oluşturarak Turgutreis Tepe, Tuna Mahallesi, Fatih Mahallaesi, Nene hatun mahallesi, Kâzımkarabekir mahallesi  ve Kemer mahallelerinde araçlarla tur attıktan sonra seçim bürolarının açılışlarına katıldılar.  Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu İstanbul 2. Bölge Adayı Sırrı Süreyya Önder Esenler, de 6 mahallede seçim bürolarının açılışlarını gerçekleştirdi. Seçim bürolarının açılışı için aralarında Önder’in de bulunduğu yüzlerce kişi konvoy oluşturarak Turgutreis  Tepe, Karabayır, Fatih, Nene hatun, Kâzımkarabekir ve Kemer mahallelerinde bindikleri  araçlarla tur atarak seçim bürolarının açılışlarına katıldılar.

Seçim irtibat büroların açılış töreninde önce saygı duruşu yapıldı daha sonrasında konuşma yapmak üzere  kürsüye çıkan Sırrı Süreyya Önder yaptığı konuşmada “ilk olarak tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum ” dedi. Önder” bu ülkede analarımız çok ağladı artık analarımızın  gözyaşlarının dinmesini istiyoruz ülkeye huzur barış kardeşlik gelsin istiyoruz. Önderin Konuşması esnasında önder destekçileri sık sık, “Jin jiyan azadi”, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları ile kesildi.

 Büro açılışlarını bir anne ile birlikte gerçekleştiren. Önder,  devlet erkinin Kürt halkına ölümü gösterip sonra hastalığa razı ettiğini söyledi. “Ama ne olursa olsun halkımız devlet erkinin bütün politikalarına rağmen güçlü duruşu ile beraber gereken cevabı vermektedir” diyen Önder, “Halkıımız hiç bir zaman kendisine uygulanan bu zulme suskun kalmamıştır, 4 tane acil talebimiz vardır. Bu bir halkın en doğal talepleridir” şeklinde konuştu.

2 Bölge Bağımsız Milletvekili adayı Sırrı Süreya Önder seçim irtibat bürolarının açılışı sonrasında ise bir takım dernek ziyaretinde bulundu. Adıyaman derneklerini ziyareti esnasında ben Adıyaman’ın birçok köyünde görev yaptım oradaki insanların hallerini çok iyi bilirim dedi.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Necmettin ERKAN AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. -TİCARET BAKANLIĞI ESNAF, SANATKÂRLAR VE KOOPERATİFÇİLİK GENEL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir