7 Aralık 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Bütün bankalar ESİNDER’e kredi vermek için sıraya girdi

Bütün bankalar ESİNDER’e kredi vermek için sıraya girdi

ESİNDER’e bir destekte Denizbank’tan
ESİNDER Yapı A.Ş ve Denizbank kentsel dönüşüm garantörlük kredi finansmanı sözleşmesini imzaladı.
 

 
 
ESİNDER Yapı A.Ş ve Denizbank kentsel dönüşüm garantörlük kredi finansmanı sözleşmesi imzaladı.esinder ESİNDER Yapı A.Ş ve Denizbank kentsel dönüşüm garantörlük kredi finansmanı sözleşmesi imzaladı.
ESİNDER Yapı A.S merkezin’de imzalanan kredi törenine Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk Denizbank’ın diğer   şube müdürleri, ESİNDER Yapı A.Ş Yönetim Kurulu başkanı Özkan Ercan ve yönetim kurulu üyesi Dursun Aksoy ESİNDER bünyesin’deki müteahhitlerin yanı sıra yerel basın katıldı.

Hedef olarak seçtiğimiz kredi modeli Türkiye de bir ilktir
ESİNDER Yapı A.Ş imza töreninde Esenlerde kurulduğu günden bugüne kadar faaliyetlerini ve projelerini sinevizyon gösterisiyle katılımcılara tanıttı. Daha sonra törende açılış konuşmasını yapan ESİNDER Yapı A.Ş Yönetim Kurulu başkanı Özkan Ercan” biz hedef büyüttük hedeflerimiz büyürken bazı zorluklarla karşılaştık. Hedef olarak seçtiğimiz kredi modeli Türkiye de bir ilktir. İnşaat sektöründe Türkiye de alışılmış iki kredi modeli vardır. Biri hak sahipleri kendi imkanlarıyla kendisi yapmasıdır. Diğeri ise müteahhitle kat karşılığı anlaşmasıydı. Ama biz müteahhitler bir araya gelerek kentsel dönüşüm yapabiliriz, depreme dayanıklı daha çağdaş konutlar üretebilir düşüncesiyle ESİNDER Yapı A.Ş. Kurduk. Beraber kolektif çalışmayla yola çıktık. Dün birbirine rakip olan müteahhitler, bugün birlikte ESİNDER Yapı A.Ş çatısı altındayız.

Dönüşüm kredisinin ilk örneğini Fatih Mahallesindeki projesinde gerçekleştireceğiz
Biz ESİNDER Yapı A.Ş Denizbank kentsel dönüşüm kredisinin ilk örneğini Fatih Mahallesindeki projesinde gerçekleştirecek ardından diğer hazır olan üç projemizde uygulayacağız. Yönetim kurulu üyemiz şöyle ifade etti başkanım biz “Esenlerin yenilenen yüzü “sloganımız değiştirelim artık ESİNDER İstanbul’un her yerinde diyelim. Bende bunu hedef büyütmesi olarak algıladık. Esenlerdeki yaptığımız projeler doğrultusunda her hafta bir temel atacağız. Yine hedefimiz Denizbank’la imzaladığımız protokol göre esenlerde bir yıl içerisinde 50 bina 500 konut bitireceğiz.
Her zaman belirttiğim önemli konu olan Depremden önceki binalardan alınan numunelere gerek yok. Bu binaları yenilemeliyiz. Çünkü bu binalarda kullanılan inşaat malzemeleri standartlara uygun değildi. İmar artışı ve emsal artışı verilmiyorsa biz kredi ile çözeceğiz. Dolayısıyla bu projeleri gerçekleştirmek için Denizbank’la kredi sözleşmesi imzaladık hayırlı olsun” dedi.

Esenler de ilk projeyi biz gerçekleştireceğiz

Törende konuşan Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ise; Biz Esenlere belki geç geldik. Ama ilk projeyi biz gerçekleştireceğiz. Göreceksiniz birçok projeye de biz öncülük edeceğiz. ESİNDER Yapı A.Ş çok güzel bir proje hazırladı. Bunun neticesinde kentsel dönüşüm kredi anlaşması ortaya çıktı. Kentsel dönüşüm hakkında tüm şubelerimizi bilgilendirdik. Hükümet hazır, bakanlık hazır, belediye hazır, ESİNDER hazır ve bizde hazırız” dedi.


 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir