3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Samsun Klas Otel’e 3 kişiyi vuran Hurşit Ş Esenler’de’de gasp yapmış

Samsun Klas Otel’e 3 kişiyi vuran Hurşit Ş Esenler’de’de gasp yapmış

SAMSUN’da Klas Otel’i çalışanlarından 54 yaşındaki Kenan Öre’yi öldürüp,19 yaşındaki Erol Tezcan ve 20 yaşındaki Fatih Çalışkan’ı ağır yaraladığı iddia edilen 46 yaşındaki Hurşit Ş. polis tarafından yakalandı. “Kadın satıcılarını vurdum” diyen şüphelinin, İstanbul Esenler’de işlediği gasp suçundan cezaevine girdiği ve 4 ay önce tahliye olduğu anlaşıldı.

samsunda_oteli_bastilar_1_kisi_oldu_2_yarali_h9292 Samsun  İlkadım İlçesi 19 Mayıs Mahallesi Meşrutiyet Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Klas Otele alkollü olarak gelen Hurşit Ş., alacağı olduğunu söyleyerek otel sahibi Serhat K.’yı sordu. Çalışanların otelde olmadığını söylemesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine ruhsatsız tabancasını çeken Hurşit Ş. 5 el ateş etti. Başlarından yaralanan Kenan Öre, Fatih Çalışkan ve Erol Tezcan olay yerine çağırılan ambulanslarla Gazi Devlet ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı. Ancak yaralılardan Öre yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Olaydan sonra kaçan Hurşit Ş. ise polisin takibi sonucu bugün Tekkeköy İlçesi’nde bir otomobilde yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin ’gasp, yağma ve adam öldürmeye teşebbüs’ suçlarından sabıkalı olduğu, İstanbul Esenler İlçesi’nde işlediği gasp suçundan girdiği cezaevinden 4 ay önce tahliye olduğu tesbit edildi.’ALACAĞIMI İSTEMEYE GİTTİM’Polise ifade veren Hurşit Ş., uzun süree önce Serhat K. ile ortak kahvehane açtıklarını öne sürerek şunları anlattı:”Ancak daha sonra ayrıldık. Benim bu ortaklıktan alacağım vardı. Cezaevinden çıkıp Samsun’a geldikten sonra 3 arkadaşımın otelde kalmasını istedim. Ancak çalışanlar beni tanımadıklarını söyleyerek karşı çıktı. Arkadaşlarıma rezil oldum. Bu nedenle de kinlendim. Olay günü alacağımı istemek için otele gittim. Bana otelde olmadığını söyleyip ters davranınca silahımı çıkartıp ateş ettim. Silahı da çöp bidonuna atıp kaçtım.”dedi.

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir