7 Aralık 2023 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Çanakkaleyi ilçede yaşadık

Çanakkaleyi ilçede yaşadık

Çanakkaleyi ilçede yaşadık

İstanbul  müzeler müdürlüğünün gezici aracı  18 mart münasebeti nedeniyle Çanakkale destanını anlatan seyyar  mobil müzeyi Esenler dörtyol meydanına  getirdi.

Esenler meydanına  gelen mobil  gezici  müzenin halkla buluşmasına ilçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu, ilçe belediye başkanı M.Tevfik Göksu  ve vatandaşlar katıldı.

Tanıtım etkinliğinde konuşan  konuşan ilçe belediye başkanı M.Tevfik Göksu ‘’  ilçemiz için  bu gün güzel bir gün tam  97 yıl önce dedelerimizin kahramanlıklarının yazıldığını gösteren ve anlatan  mobil gezici müzenin Esenlerimize gelmesi bizleri memnun etmiştir. Bu gün sizlerele buluşan mobil  gezici müze  tüm Türkiye’yi dolaşıyor.  Şu anda  üzerine baştığımız bu  topraklar bizlere bedava verilmiş topraklar değildir.  Atalarımız bu toprakların  her bir karıcı için canını ve malını  ödenmiştir. Biraz sonra açılışı yapılacak olan bu müzemizi okullarımız teker teker gezecek. Canları ile bu toprakları inşa eden ejdatlarımıza dualar edeceklerdir.

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ‘’ 97 yıl önce gerçekleşen Çanakkale zaferimiz Türk tarihine altın harflerle yazılan ender zaferlerimizden birisidir. Bu zaferin geçtiği yerleri görmek ve gezmek her vatanseverin görevidir. Bugün Esenlerimize getirilen Çanakkale Müzesinin beni memnun ettiği gibi sizleri de memnun ettiğini düşünüyorum. Bu düşüncelerimle Esenlere böyle bir müzenin gelmesiyle Esenlerlilerin ne kadar şanslı olduğunu görmekteyim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum .’’dedi.

  

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir