22 Mayıs 2024 , Çarşamba
Anasayfa / Esenler Haberleri / Enver DEMİR 10 ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı

Enver DEMİR 10 ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN   e.demir

       10 Ocak Çalışan Gazeteciler  gününde, bütün basın çalışanlarını selamlıyorum.  Basının doğru,ilkeli ve tarafsız haber verme görevini yerine getirebilmesi,onların baskı altında olmadan çalışabilmeleri,hür iradelerini ortaya koyabilmeleri,sosyal ve ekonomik haklarının insanca yaşayacak düzeyde olması için gerekli ortamların sağlanması gerekmektedir. Toplumun  doğru bilgilendirilmesi, ülke menfaatlerine uygun kutsal bir görev yerine getirilmesi, demokrasini gerçekten yerleşmesi için, çok kutsal bir görev yerine getiren basın çalışanlarının bu anlamlı günlerini kutluyorum.

      Türk Eğitim-Sen olarak, çalışanların hak, hukuk, özlük hakları ve onların gelecekleri açısından verdiğimiz mücadeleyi ve çalışmalarımızı tanıtma gayretiniz için teşekkür ediyoruz. Basınımızın bu duyarlılığı her zaman göstereceğinden şüphemiz yoktur.

     Toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak, halkın doğru haber almasını sağlayabilmek için,basın üzerindeki,siyasi-ekonomik baskılar son bulmalı,basın gruplarının tekelleşmesinin önüne geçilmelidir. Basınımızın,kamuoyu oluşturma ve bilgi aktarma görevini yerine getirebilmesi için her türlü şartın oluşturulması gerekmektedir.Basın çalışanlarının sendikal örgütlenmesinin önündeki engeller kaldırılmalıdır.

     Bu vesileyle; sosyal ve ekonomik sorunlarına, baskılara,her türlü olumsuzluklara rağmen,görevlerini yerine getiren bütün gazetecilerin, “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü “   kutlarım.

 

                                                                                                          Enver DEMİR

                                                                                              Türk Eğitim-Sen İst.9 Nolu

                                                                                                            Şube Başkanı

 

         

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir