5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / Enver Demir Türk Eğitim-Sen İstanbul 9.kurucu şube başkanı oldu

Enver Demir Türk Eğitim-Sen İstanbul 9.kurucu şube başkanı oldu

TÜRK EĞİTİM- SEN DEN İSTANBUL A YENİ ŞUBE

 

Türk Eğitim Sen İstanbul 5 No’lu Şubesi, çalışma alanının büyüklüğü ve okul-kurum sayısının  fazlalığı dolayısıyla ikiye bölünerek, Türk Eğitim-Sen İstanbul 9 Nolu Şube kurulmuştur. Şubenin Kurulması, bölgedeki   sendikal faaliyetlerin daha verimli yürütülmesini sağlayacak bir gelişme olarak görülmektedir.

  Yeni Kurulan Şubenin adı;  Türk Eğitim – Sen İstanbul 9 No’lu şube

          Kurucu Başkanı:Türk Eğitim-Sen  İstanbul 5 Nolu Şubesi Eski Başkanı:Enver Demir

Yeni  Şubenin Kurucular Kurulu da, Türk Eğitim – Sen  Genel Başkanlığı tarafından atandı. Yeni Şubenin Kurucu Başkanı,  5 Nolu Şubenin eski  Başkanı Enver DEMİR  oldu. DEMİR’in listesinde, Serhat Akın YURTDAGÜLEN, Gökhan YAZICI, Halit Kaya SAGRA, Tuğrul SELİMOĞLU,Adem Merter YUMUK,Funda KARABULUT,Mehmet YALÇINDAĞ  gibi isimler de bulunuyor.

Türk Eğitim- Sen İstanbul 9 Nolu Şubenin Kurucu Başkanı Enver DEMİR, Türk Eğitim – Sen İstanbul 5 nolu Şubenin yüzülçümü ve çalışan sayısı bakımından, Türkiyenin  en büyük  Şubelerinden biri olduğunu, bu kadar  geniş bir alan ve çalışana tek bir Şubeden  ulaşmanın zorluklarını yaşadıklarına dikkat çekerek,bu nedenle bölünme kararı aldıklarını açıkladı.

Alınan kararla birlikte Türk Eğitim- Sen İstanbul 5 Nolu Şubede, Bağcılar, Bahçelievler, Güngören, Esenler ve Başakşehir  ilçeleri  kalırken, Küçükçekmece ,Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü,Büyükçekmece,Silivri ve Çatalca İlçeleri,Türk Eğitim – Sen İstanbul  9 Nolu Şubeye bağlandı.

                                                                               Türk Eğitim-Sen İst.9 Nolu Şb.Basın Koord.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir