21 Nisan 2024 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / ANDY-AY Araştırma şirketi İstanbul’un en başarılı 4 ilçe belediye başkanını belirledi

ANDY-AY Araştırma şirketi İstanbul’un en başarılı 4 ilçe belediye başkanını belirledi

 

İSTANBULUN  EN BAŞARILI  4   İLÇE BELEDİYE BAŞKANI BELİRLENDİ;BELİRLENEN İLÇELERDE ESENLER BELEDİYE BAŞKANI SIRALAMADA YOK

En başarılı il ve ilçe belediye başkanları

 Seçimdenyeniçıktık ama önümüzde 2014 yerel seçimleri var. 16 büyükşehir ileİstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’daki ilçe belediye başkanlarınınperformanssonuçları çarpıcı.

 

ANDY-AY Araştırma şirketi İstanbul’un en başarılı 4 ilçe belediye başkanını belirledi.Buna göre İstanbul’da 4 ilçe belediye başkanlarının adı Mustafa olması dikkat çekti.Buna göre Şişli Belediye başkanı Mustafa Sarıgül birinci,Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ikinci,Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir
Türkiye seçimden yeni çıktı ama önümüzde şimdi de 2014 yerel seçimleri var. Peki belediye ve belediye başkanlarının performanları ne durumda? ANDY-AR 6 ayda bir yayınladığı yerel yönetimler araştırmasını yayınladı.

16 büyükşehir ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’daki ilçe belediye başkanlarının performans değerlendirmesinden çıkan sonuçlar çarpıcı. Büyükşehirler kategorisinde ilk 6 sırayı AK Parti’li belediye başkanları alırken ,4 büyükşehirdeki ilçeler sıralamasında ise İstanbul ön plana çıkıyor.

Referandumdan sonra 12 Haziran seçimlerini de sandıktan çıkan sonuca en yakın bilen ANDY-AR’ın, “Yerel Gündem Araştırması 2011” başlığı altında, 15 Temmuz- 03 Ağustos 2011 tarihleri arasında, 16 ildeki toplam 326 noktada, il ve ilçelerin nüfus oranlarına göre belirlenmiş sayıdaki deneklerle yüz yüze görüşerek yaptığı ankete göre performansı en çok beğenilen büyükşehir belediye başkanı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, 4 il arasındaki en başarılı ilçe ise Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül.

İLK ALTI SIRA AK PARTİ’Lİ

İlk 6 sırayı AK Parti’li belediye başkanlarının paylaştığı büyükşehirler sıralamasında, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 2’inci, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı  Tahir Akyürek 3’üncü, Ankara Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 4’üncü, Samsun Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz 5’inci ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki 6’ıncı görülüyor.

AKAYDIN 15’İNCİ

Ak Partili belediyeler dışındaki Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir 7’inci, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen11’inci, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 13’üncü ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise 15’inci sırada görülüyor.

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’daki ilçe belediye başkanlarının performans araştırmasında ise “üç Mustafa” dikkat çekiyor. İstanbul’un performansı en yüksek bulunan üç belediye başkanı olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa aynı zamanda 4 ildeki ilçeler ortalamasında da ilk üçde yer alıyor. Bu ilçelerin belediye başkanlarının adlarının aynı, “Mustafa” olması ilginç bir ayrıntı olarak göze çarpıyor. İstanbul’da ayrıca Kağıthene Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın4’üncü olması da dikkat çekiyor.

ANKARA, İZMİR VE BURSA’DA BİRİNCİLER 

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir