3 Aralık 2023 , Pazar
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler belediye oldu olalı hiç böyle karışmamıştı

Esenler belediye oldu olalı hiç böyle karışmamıştı

Esenler belediye meclisi  4.seçim dönemi 3.çalışma yılı 2011  Kasım ayının ilk toplantısında kavga çıktı.

Kavgayı yatıştırmaya çalışan CHP Esenler ilçe başkanı Şuayip Vardar zor anlar yaşadı. Esenler belediyesi Kasım ayının ilk toplantısında istenmeyen görüntüler yaşandı.Has Parti Meclis üyesi Burhan Kocamanın  meclise yönelik ağır konuşmasının ardından bir anda   meclis  karıştı.Burhan Kocaman kürsüden indikten sonra AKP lilerin saldırısına uğradıhan .Has Parti Esenler Belediye meclis üyesi Burhan Kocaman mecliste şu ifadelere yer verdiği andan ihtibaren ipler koptu.“Arkadaşlar İspanyanın tarihini internetten girerseniz öğrenirsiniz. Bu yaptığınız geziyi meşrulaştırmayın hukuken doğru olabilir. Ama ahlaken doğru değildir. Bu yaptığınız ahlaksızlıktır. Ve turistik bir gezidir. Size bir video gösteriyorum. Siz İspanyada dans gösterisi  ve maç seyrettiniz. Hem de bu yoksul halkın parası ile  bunları yaptınız  hiç yüzünüz kızarmadan   tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediniz. Bu Ispanya  gezisi  gayri meşrudur gayri meşru olan bir  şeyi   meşrulaştırmayın   . İspanya için yaptığınız gezinin masraflarını ödemediğiniz sürece E senler halkının iki eli yakalarınızda olacaktır.Gariban halktan toplanılan vergiler ile   yurt dışında gezenler benim gözümde hırsızdır. Benim hasta olan çocuğumun parasını bu şekilde çarçur edemezsiniz.” Dedi.

İşte ortalık bu  andan sonra karıştı. Meclis üyeleri Kocaman’ın üstüne  yürüdü. Araya giren vatandaşlar olası bir  kötü durumu  önledi. Meclis dışına taşan sataşma  buradada karşılıklı  hakaretler  ile devam etti. Meclis Başkan vekili Birol Hacıoğlu  Kocaman’a “sözlerini geri alması noktasında uyardı ” Kocaman ise sarf ettiği sözleri tek şartla geri alabileceğini onunda   halkın parasıya gezenlerin halktan özür dilenmesiyle olur  ve Ispanyada  harcadığınız halkın  helal paraları belediyenin kasasına koyacaksınız ancak böyle özür dilerim”dedi

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yorum

 1. Burhan KOCAMAN;
  Esenler halkı tarafından sevilen ve sayılan güvenilir ve bir o kadarda sözüne itibar edilen bir siyasetci.

  Meclisin açılış konuşmasında Meclisin yaptığı olumsuzlukları biraz sert dille eleştirmiş.
  Bu burhan Kocamanın üslubu değil.

  Ahlaklı ve faziletli olmakla beraber hassas duygusal insan onuruna önem veren ender insanlardan birisidir.

  Esenler belediye başkanı ve meclis üyelerinin 24 şehit verdiğimiz gün başbakan gezisini yarım bırakıp ülkeye dönerken bunların aynı gün ispanyaya gitmesi kocamanın kanına dokunmuş ki bu konuda haklı.

  . söylediği şey bu durumda ispanyaya gitmeniz şerefsizliktir demesi kadar normal bir şey yok..Belediye meclis üyeleri ispanyaya neye gitmiştir ispanyadan belefdiyecilik öğrenmeyemi bu hikaye amaç bu gösterilip hukuki kılıf aranmaktadır.

  aslında bu turistik bir gezi dışından başka bir şey değildir. turistik gezide amenna çok çalıştıkları için gidebilirler.. ama memlekette 34 şrhit varkaen dans izlemeye gitmek şerefsizlişkten öte kansızlık ve soysuzluktur.

  belediye başkanı dahil geziye katılan herkesi kınıyor sayın kocamanın nezdinde esenler halkından özür dilemeye davet ediyorum.

  Tebrikler Burhan KOCAMAN yüreğine ve haksızlık karşısında dik duruşrnu kutluyor Macliste bulunan yalakaların ders alması dileğimle siyasi yaşantında ALLAH yar ve yardımcın olsun.
  İbrahim rdem Karabulut

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir