5 Aralık 2023 , Salı
Anasayfa / Esenler Haberleri / İlçe kaymakamı Nazım Madenoğlun’dan tarihi atak

İlçe kaymakamı Nazım Madenoğlun’dan tarihi atak

       İlçe kaymakamı Nazım Madenoğlundan tarihi atak

 

 

Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu Esenlerde 17 bin olan okuma yazma bilmeyenlerin sayısını en aza indirmek amacıyla başlattığı okuma yazma seferberliğinin ilk startını verdi.Esenler Tuna mahallesin’de verilen starta ilçe milli eğitim müdürü Halim Karakaya,ilçe halk eğitim müdürü ve mahalle muhtarının yanı sıra mahalle sakinleride katıldı.

 Okuma yazma seferberliğinin başladığı toplantının açış konuşmasını ilçe  Kaymakamı Nazım  Madenoğlu yaptı. Eğitim gönüllüsü Nazım  Madenoğlu  konuşmasında”Tuna mahallesinde  başlatığımız  okuma  kurslarının ilk startını burada veriyoruz.“Buraya gelmemizin tek amacı okuma yazma kursu ile ilgilidir. Bu  bizim için çok önemli bir konudur,sizlerin çok değerli mahalle halkımızın  vereceği destekle ayağınıza  ilk adımları atmaya geldik. Süratli bir şekilde  bu  mahallede okuma yazma kurslarını açacağız  bu noktada siz mahalle sakinlerimizinde   gerekli ilgiyi göstereceğiniz’den eminim”dedi.”İlçe kaymakamı Nazım Madenoğlu konuşmasında vatandaşları uyararak bizim bu önemli çalışmamazı sakın görmezlikten gelmeye çalışmayın  eğer geleceğinizin teğminatı çocuklarınızın

   Doktor, Öğretmen, Vali,Kaymakam ,Hakim,Savcı,olabilirler.Ancak bunları olmanın yoluda okumaktan geçer”dedi.Ben buradan tekraren sizlere istemeyerek söylüyorumki olaki okuması gereken çocukları okul yaşlarında  okula göndermeyen  ve göndermemekte ısrar eden ailelere  her gün için 15 lira  para ceza kesilmektedir bunuda sizlere hatırlatmayı istemeyerek belirtiyorum”dedi. Okuma yazma bilmeyen herkesimin bu    kurslara katılmalarını isteyen Esenler Kaymakamı Nazım  Madenoğlu, kursa katılan kursiyerlerin  tüm araç  ve gereçlerini aynı zamanda devletin karşılayacağını ifade etti. Madenoğlu  şu andaki verilerimize göre Tuna mahallesinde  hiç okuma yazma bilmeyen  tam 1657 kişi görünüyor. Bu Esenler’de okuma-yazma bilmeyenlerin onda biri Tuna mahallesin dedir.Bu noktada özellikle bu mahallemizin bu seferberliğe katılmasını arzu ediyorum”dedi.Daha sonra ilçe milli eğitim müdürü Halim Karakaya ve mahalle muhtarı Mehmet Doğan’da okuma yazma seferberliğiyle ilgili birer konuşma yaptılar.Toplantı halkın sorularının alınmasıyla son buldu.

 

 

 

 .

 

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimler’ de Esenler ‘de siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için aday,adaylık müracaatları devam ediyor.

31 Mart 2024’de yapılacak yerel seçimleri için Esenlerde siyasi partilere belediye başkanlığı ve belediye meclis …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir