23 Mayıs 2024 , Perşembe
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler belediyesi güreşçisi Türkiye şampiyonasına katılmayı hak kazandı

Esenler belediyesi güreşçisi Türkiye şampiyonasına katılmayı hak kazandı

Esenler Belediyesi’ne bağlı Esenler Spor Kompleksi kısa sürede meyvelerini vermeye başladı. Kompleks bünyesinde milli hakem ve antrenörlerimizden Bekir Yüce’nin çalıştırdığı grekoromen güreş takımından Mertcan Yıldırım, İstanbul üçüncülüğünün ardından Bolu’da yapılan gruplar şampiyonasında da ikinci olarak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Esenler’de spor altyapısı geliştikçe başarılar da gelmeye başladı. Esenler’e kazandırılan spor tesisleri ile birlikte, ilçede bir taraftan futbol kulüplerinin sayısı artarken diğer taraftan futbol dışında spora vakit ayıran, sporla uğraşanların sayısında da ciddi artışlar oldu. Özellikle bünyesinde yüzme havuzu olması münasebetiyle Esenlerli sporseverlerin adresi haline gelen Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Spor Kompleksi haftanın her günü dolu. Kompleks, her türlü kapalı salon sporuna ev sahipliği yaptığı gibi yetiştirdiği sporcularla da göz doldurmaya başladı.

Esenler’in gururu oldu

Esenler Spor Kompleksi’nde güreşe devam eden Engin Can Güre İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisi Mertcan Yıldırım, kısa sürede başarılara imza attı. Milli hakem ve antrenörlerimizden Bekir Yüce’nin çalıştırdığı grekoromen güreş takımından Mertcan Yıldırım, 27-28 Aralık 2010 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan okullar arası güreş şampiyonasında İstanbul üçüncüsü oldu. Ardından 13-16 Ocak 2011 tarihleri arasında Bolu’da yapılan gruplar şampiyonasında da iyi bir performans gösteren Mertcan Yıldırım, ikincilik kürsüsüne çıkmaya hak kazanarak Esenler’in gururu oldu.

Sırada Türkiye Şampiyonluğu

Mertcan’ın hedefi şimdi Türkiye Şampiyonluğu. Önümüzdeki Mart ayında Çorum’da yapılacak Okullar Arası Türkiye Güreş Şampiyonası’na hazırlanan Mertcan Yıldırım, “Çorum’da hem Esenler’i, hem İstanbul’u temsil edeceğim. Üzerimdeki sorumluluk çok fazla. Bunun için daha bir azim ve gayretle çalışıyorum. İnşallah Çorum’dan da en iyi sonuçla döneceğim” dedi.

5 ayda şampiyonluk

Mertcan’ın Esenler Spor Kompleksi’nde güreş hocası, milli hakem ve antrenör  Bekir Yüce de Mertcan’ın güreşe yaklaşık 5 ay önce başladığını ve kısa sürede bu başarılara imza attığını belirterek, “Çok iyi güreş yeteneği var. Düzenli çalışmalarla bu yeteneğini ortaya çıkardık. Aynı hırsız ve düzen içinde çalışırsa Mert’ten çok şeyler bekliyoruz. Mert’in azim ve gayretine ailesi, arkadaşları ve okulunun da desteği var. Bu destek sürdüğü sürece Mert daha büyük başarılara imza atacaktır” şeklinde konuştu.

İmkân bizden, başarı onlardan

Esenler’in genç bir nüfus potansiyeli olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu potansiyeli pozitif eylemlerde kullanmamız lazım. Gençlerimizi, çocuklarımızı okul dışında da faydalı yerlerde, faydalı uğraşlara yönlendirmeliyiz. Bunların başında da spor geliyor. Gençlerimizin spor yapabilmeleri için de yeterli spor alanları olması lazım. Biz bunun için uğraşıyoruz. İmkânları gençlerimize biz sunacağız, onlar da Mertcan gibi başarılar kazanacak” diye konuştu.

Hakkında Site Yöneticisi

Göz Atın

AKP “YALAKASI” DÜZENİN UŞAĞI ESNAF ODASI BAŞKAN VEKİLİ

Yalakalığın bu kadarına pes Vallahi gerçekler ortada ama gerçekleri söylemeye yüreği yetmeyenlerde ortada. Sözümüz Esenler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir