25 Eylül 2023 , Pazartesi
Anasayfa / Esenler Haberleri / Esenler belediyesinde tarihi bütçe oy çokluğuyla kabul edildi

Esenler belediyesinde tarihi bütçe oy çokluğuyla kabul edildi

Esenler Belediyesi’nin 175 milyon 100 bin TL’lik 2012 yılı tahmini bütçesi, Esenler Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edildi. 175 milyon liralık bütçe Esenler Belediyesi için bir rekor!
Esenler Belediye Meclisi’nin 4. seçim dönemi 3. çalışma yılı 2011 senesi Ekim Ayı Meclis toplantılarının ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2012 yılı tahmini bütçesi karara bağlandı.
Meclis Başkanı Birol Hacıoğlu başkanlığında toplanan mecliste önerge ve raporların ardından 2012 yılı tahmini bütçesi görüşüldü.  Görüşmelerde söz alan CHP’li Meclis Üyeleri Cemal Kaya, Cihangir Kaymakçı ve Hasan Babacan bütçe ile ilgili eleştirilerde bulunarak, düşüncelerini dile getirdiler. CHP’li Belediye Meclis Üyesi Hasan Babacan,

Esenler’de yaşayan insanlara bir güven verilmesi gerektiğini belirterek “Vatandaşlarımızla yakın diyaloglar kurmamız lazım. Bizim eksikliğimiz; halktan kopuk gibi olmamız” dedi.
“Esenler’in geleceği için taraf olmam. İsterse siyasi partim beni ihraç etsin taraf olmam” diyen Babacan,  Esenler’de güzel şeyler olacaksa elini taşın altına koyduğunu söyledi. Babacan, “Esenler’i kurtaracaksak hep beraber kurtaralım, batıracaksak hep beraber batıralım” diye konuştu. Meclis üyelerine bir öneride de bulunan Babacan,  Esenler’deki Otogar ve Hal’in Esenler Belediyesi’nin sorumluluğunda olması için söz konusu yerlerle ilgili hukuki girişimlerin başlatılmasını söyledi. 
Mecliste söz alan Has Parti Belediye Meclis Üyesi

Burhan Kocaman ise; Esenler’in meclis üyelerinin İspanya’ya yapacağı geziyi hatırlatarak, bu geziden vazgeçilmesini, eğer bir gezi yapılacaksa İspanya’ya değil, Somali’ye yardım amaçlı bir gezi programı düzenlemesini önerdi.

 Vicdan muhasebesi yapmak lazımMecliste konuşan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Tevfik Helvacı da eleştirilere cevap verdikten sonra Esenler’in son 2,5 yıl içinde çok değiştiğini ve güzelleştiğini anlatarak “Esenler’in 2,5 yıl önceki konumuyla 2,5 yıl sonraki konumunu göz ardı etmeyelim. Esenler’de yapılanlara baktığınızda, Esenlerle ilgili nelerin değiştiğini ve Esenler’in yaşam kalitesinin bundan sonra nereye gideceğinin yol haritasını görmüş olursunuz” dedi. Önceleri Esenler’de görsellik diye bir şeyin olmadığını belirten Helvacı, Atışalanı Caddesi’nde yapılan çalışmaları örnek vererek Esenler’in tamamen değiştiğini söyledi.
“Vicdan muhasebesi yapmak lazım” diyerek konuşmasına devam eden Helvacı, körü körüne siyaset yaparak Esenler Belediyesi’nin çalışmalarını görmezlikten gelenlerin vicdanlarına ağır geleceğini söyledi

En iyi hizmeti verme gayretindeyiz

Helvacı’nın konuşmasının ardından Meclis toplantısı AK Parti Belediye Meclis üyesi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın’ın konuşmasıyla devam etti. Esenler Belediyesi ile ilgili bazı meclis üyelerinin eleştirilerine cevap veren Aydın, Esenler Belediyesi’nin ilçe halkına en iyi hizmeti verme gayreti içinde olduğunu belirterek, “Esenler için faydalı olacak bir projeniz varsa, gelin beraber yapalım” dedi. Geçen yıl İstanbul’da bütçesi artı veren iki ilçe belediyesinden birinin Esenler Belediyesi olduğunu kaydeden Aydın, konuşmasının ardından bütçe kararnamesini okudu. Kararnamenin her bir maddesi meclis üyeleri tarafından tek tek onaylandıktan sonra Bütçe Komisyonu raporuna geçildi ve Esenler Belediyesi’nin 175 milyon 100 bin TL’lik 2012 yılı tahmini bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

 

 

Hakkında Şükrü Şahin

Esenlerin Sesi Gazetesini genel yayın yönetmeni.TV Program yapımcısı ve sunucusu .Sarı Basın Kartı var.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi. Günlük yayınlanan Vatan Gazetesi Haber Müdürü olan şahin evli ve iki çocuk babasıdır.

Göz Atın

1xBet Yeni Adresi Giriş 1XBET GÜNCEL GİRİŞ ADRESİ 1 xBet Mobil Giriş Yeni Giriş Adres

1xBet Türkiye Güvenli Giriş Adresi! Content Yeni giriş 1xbet nasıl? Uygulama Mobil Uygulama Günün Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir